Yazgan: “Tüm sözleşmeliler kadroya alınmalı”

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) görev yapan 4/B’lilerle toplantıda bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “4/B, 4/C kadrosunda bulunan tüm sözleşmeliler en kısa zamanda kadroya alınmalıdır” dedi.

Genel Başkan Yazgan, ziyaretlerin ardından şube yönetimiyle birlikte kurumda görev yapan 4/B’li personelle SGK Başkanlığı’nda düzenlenen toplantı da bir araya geldi. Toplantıya SGK Yönetim Kurulu Üyesi Halit Ortaköy de katıldı. Toplantıda 4/B’li personelin sorunları ve çözüm yolları üzerinde duruldu.

Toplantıda konuşan Yusuf Yazgan, kamuda 4/A, 4/B, 4/C gibi farklı istihdam modellerinin bulunduğunu belirterek bu farklı modellerinin kamu görevlileri arasında ayrımcılık oluşturduğunu söyledi. Farklı istihdam modellerinin kamu görevlilerinin moral ve motivasyonunu bozduğuna dikkat çeken Yazgan, tüm sözleşmelilerin kadroya alınarak kamuda tek tip istihdam modeli olması gerektiğini vurguladı.

Yazgan, “Bakanlıklarda, kamu personeli danışma kurulunda, kısacası yaptığımız her toplantıda kamuda tek tip istihdam modeli olması gerektiğini vurguluyoruz. Yaptığımız bu girişimlerle iş ve meslek danışmanları, Devlet Arşivlerinde ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çalışan sözleşmelilerin de arasında yer aldığı sözleşmelilerin kadroya alınmasını sağladık. Ancak bunu yeterli görmüyoruz. SGK, Dışişleri Bakanlığı gibi kurumlarda 4/B’li personel var. Başta TÜİK olmak üzere çoğu kurumda 4/C’li kardeşlerimiz var. Bunların da kadroya alınması için mücadele ediyoruz. Biz mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Tüm sözleşmeliler ve 4/C’liler kadroya alınana kadar mücadele edeceğiz. Bu mücadelemiz inşallah zaferle sonuçlanacaktır. Bilinmelidir ki, kadroya geçirilmeyen 4/B’liler ve 4/C’lilerin de kadroya alınması sendikamız Büro Memur-Sen ve Konfederasyonumuz Memur-Sen sayesinde olacaktır” dedi.

SGK Yönetim Kurulu Üyesi Halit Ortaköy de 4/B’liler ve 4/C’lilerin kadroya alınması gerektiğini ifade etti.

Toplantı soru cevap bölümü ile sona erdi. (Büro Memur-Sen)

You may also like...