Yazgan: “4/C’liler de kadroya alınmalıdır”

Samsun’da konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle mutlu olduk. Ancak bunu yeterli görmüyoruz. Dışişleri Bakanlığı’nda sözleşmeli çalışan personel ve 4/C’liler de kadroya alınmalıdır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri İdris Maden ile birlikte Büro Memur-Sen Samsun Şubesini ziyaret etti. Ziyarette basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yusuf Yazgan, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 96 bin 500 sözleşmeli kamu görevlisinin kadroya geçirileceğiyle ilgili açıklamayı olumlu bulduklarını belirten Yusuf Yazgan, “Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak sözleşmeli istihdam modellerinin, kamu çalışanlarına mutluluk vermediğini düşünüyoruz. Bizler kadrolu işçi ve kadrolu memur olarak kamuda istihdam modeli oluşturulması gerektiğini hükümete ifade etmiştik. Sözleşmelilerin ve 4/C’lilerin kadroya alınması için yoğun bir şekilde girişimde bulunduk. Başbakan Erdoğan, Türkiye genelindeki sözleşmeli kamu çalışanlarının kadroya geçirilmesiyle ilgili müjde verdi. Girişimlerimiz sayesinde adliyelerdeki zabıt katiplerinin ve İŞ-KUR’daki iş ve meslek danışmanlarının kadroya geçirilmesini sağladık. Başbakanın verdiği müjdenin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik ile görüşerek Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çalışan sözleşmelilerin de kadroya alınmasını sağladık. Biz sendika olarak bunu da yeterli görmüyoruz. Çünkü Dışişleri Bakanlığı’nda sözleşmeli çalışan personel var. Başta TÜİK olmak üzere kurumlardaki 4/C’li personel var. Bunlarda kadroya alınmalıdır. Bu arkadaşlarımızın kadroya alınması için mücadelemiz tüm hızıyla devam edecek” dedi.

2010 yılından itibaren Büro Memur-Sen’in büyüdüğünü ifade eden Yazgan, “Büro Memur-Sen yükselişine devam ediyor. 2010 yılında başladığı yükselişe bu senede devam etti. Büro Memur-Sen 48 binin üzerinde üye sayısına ulaşarak Büro hizmet kolundaki genel yetkisini tazeledi. Büro Memur-Sen olarak,1 Ağustos – 30 Ağustos tarihleri arasında toplu sözleşme masasına oturacağız ve Büro Hizmet Kolundaki çalışanları temsil edeceğiz. Onların hak ve menfaatini koruma mücadelesini vereceğiz. Büro Memur-Sen olarak farkımızı ortaya koyacağımıza inanıyoruz” diye konuştu. (Büro Memur-Sen)

You may also like...