Yalçın, tüm sözleşmelilerin kadroya alınmasını istedi

Kuruluşunun 21. Yılını kutlayan Memur-Sen Yönetimi, Başbakan Binali Yıldırım’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 4/B, 4/C’liler, vekil ebe, hemşire ve imamlar, memur işi yapan üniversiteli işçiler başta olmak üzere tüm sözleşmelilerin kadroya alınmasını istedi.

Memur-Sen Heyeti Başbakan Binali Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Memur-Sen yönetimi ile bağlı sendika ve komisyon başkanları katıldı.

3. Dönem Toplu Sözleşmede imza altına alınan ve üzerinde çalışma başlatılan konuların derhal sonuçlanmasını da talep eden Yalçın, Taşeron işçiler için başlatılan çalışmadan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Taşeron işçiler konusunda Yalçın, “Bu işçi kardeşlerimize özel statülü kamu personeli statüsü veriliyor. Biz bu çalışmayı olumlu buluyoruz. Ancak, özel statülü kamu personeli pozisyonu yerine 4/A ya da 4/D olmalı diyoruz. Yani ya işçi ya da memur kadrosu verilmeli, 4/E diye yeni bir kadro oluşturulmamalı diye düşünüyoruz” dedi.

Görüşmede, geçtiğimiz ay Memur-Sen heyeti tarafından Kilis’e yapılan ziyaret de gündeme geldi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen heyeti tarafından Kilis başlıklı geniş kapsamlı bir rapor hazırlayacaklarını vurguladı. Başbakan Binali Yıldırım, raporu beklediklerini bu konuda çok hassas ve duyarlı olduklarını ifade etti.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’ın gündeme getirdiği talepleri ilgili bakanlıklarla istişare edileceğini belirten Başbakan Yıldırım, Memur-Sen’e teşekkür etti, 21. Yılını kutladı. (Memur-Sen)

You may also like...

 • 4/c li

  Yav he he…..

 • hüseyin

  Gerek çsgb bakanı gerekse memursen topişsöz kararlarını uygulamakta çok agır kalıyor.BUNUN SEBEBİ NEDİR ?Günümüz Türkiye şartlarını gögüsleye bilecek çalışanların sorunlarına çözüme kavuşturacak güçlü iradeye ihtiyaç oldugu izlenimi veriyorlar.maalesef binlerce insanın magduriyeti devam ediyor.başta 4c liler olmak üzere tüm sözleşmelilerin kadro sorunu artık çözülmelidir.

 • LAF KALABALIĞI

  TÜİK te 1972 yılında başlayan 4/c garabesi, ne olduğu belli olmayan,çalıştığı bu statüde emekli olup da hala adı geçici personel olan,her yıl sözleşmesi hala yenilenen bu sistem nasıl oluyor da gelişen büyüyen Türkiye’ de devam ediyor.Tabi ki Memursenin katkılarıyla.Alınan ufak tefek sus payları ki (aile yardımı zamanın bakanının açıklamasından 2 yıl sonra konuldu 4/c sözleşmesine),mahkeme kararlarıyla kazanılan ek ödemeler ise yine Memursenin çok büyük katkılarıyla 5′ te 1′ e düşürüldü,Cuma namazımızın 2 saate çıkarılması,süt izninin 2 saatten 4 saate çıkarılması ve maaşlarımıza gelen olağan üstü zamlar yine dünyada eşi benzeri olmayan yetkili ! sendika Memursen sayesinde oldu.”Her seçimde ,her toplu sözleşmede 4/c kırmızı çizgimizdir kadroyu almadan kalkmayız masadan” deyip kızarıp kızarıp elleri boş gönlü hoş başkanları milletvekili olarak kalktılar masadan.Sizler bizlere bir şeyler daha kaybettirmeyin de Vallahi benim sizden bir beklentim yok.Zaten sizin de bir çabanız yok.Laf kalabalığı anca.

 • eserel

  Ne yaptı , ne yaptııııı….

 • Promosyona Gel

  21 yıllık ziyan memura eziyetsiniz be kardeşim.900.000 üyen var en son toplu bir eylem ne zaman yaptın?Yoksa tüm memurlar hallerinden çok memnunda mı bir şey yapmıyorsunuz? Onunla fotoğraf çekil ,bununla fotoğraf çekil iki tanede beyanat yap 4/c ye kadro istiyoruz,taşerona kadro istiyoruz? Bunu hiç vasfımız olmasa bile bizde yaparız sizin farkınız nerede kaldı acaba?Daha toplu sözleşmede alınan kararları uygulamaya koyduramıyorsunuz ki? Ben buradan tüm emekçilere,memurlara 4/c lilere sesleniyorum: bunlara destek olmayalım. Taki bizler ne zaman kadro aldık ozaman kim nasıl davranıyorsa nereye üye oluyorsa olsun.Yok şunun hatırı,yok beni amir yapmazlar,yok tayinimi çıkarırlar,yok çanta verdiler,yok flash disk verdiler,yok şemsiye verdiler,yok kemer verdiler vb. sebepler den; tehditlerden yılmayalım. Promosyoncu musunuz sendika mısınız demezler mi adama?Yoksa bu iş uzayacak.Benden söylemesi…..