Umut Treni’nin daimi yolcuları 4/C’liler

Bir tren seyrüseferinin değişmez yolcularındanız. Durağımız olmadı ilk bindiğimiz de söylenen bir sonraki durakta ineceksinizdi. Oysa kaç durak geçti kaç makinist değişti biz yolcular hep aynı kaldık.

Son bulmayan umutların arasında bir yolculuk daha başladı tarih 12.03.2015 yer Ankara Umuda yolculuk da inilecek durak belli olmuş. Biletler onaylanmış artık. Yolcular heyecanlı bekleyiş içinde ve biz TÜİK 4/C liler son durakta çocuklar gibi bize BAKAN’ın gelmesini bekliyoruz. Umut ya bekleyişler hep aynı.

Yıllar önce içine atılmış bir torbanın ağzı açılmışken ışık bu kadar bizlere yakınlaşmışken lambayı elinde tutan gece bekçisinin kim olduğunu öğrenmişken sessizliğin sesinde adımları atan beş koca yüreğin büyük denilerek büyük olunmayan kazanmadan kazanılmayan başarıların altına imza atanların son zarfın içinde pulu yapıştıracak kişilerin gelmesini beklemekteyiz. Tren makinistsiz giderken hızlı tren hattında TÜİK 4/C lilere BAKAN’ı arıyor gözlerimiz. Umutla yaşamayı öğrenmişken elimizi uzatacak kadar yakın olan bu hak davasında BAKAN’a yakın BAKAN’a uzak olmanın hayreti içindeyiz.

Güzel ülkemin güzel idarecileri karar almış bu iş olsun diye güzel düşünen gül yüzlü makinistler ortada yolcular kalmış bu tren ya durağına ulaşacak yada…. Dedik ya umut ya bekleyişler.

Duyurular yapılır seçim hattına girmiş trenimiz atamalar yapılır atanmalar beklenir sosyal devlet durağında bekleyenler alırlar beklentilerinin karşılığını ve beklerken biz 4/C liler anons kesilir sosyal devletin sosyal çalışanlarına ses verecek bir mikrofon imza atacak bir kalem aranıyor. Yazılar yazıldı suçlu kim aranılır tren garında. Garın yolcuları hep aynı 4/C liler şimdi hattı döşeyen treni yola çıkaran bize bakacak bir BAKAN arıyoruz. (Bülent ÇELİKKOL)

You may also like...