Ülkü: “4-C’lilerin aile yardımından faydalanmalarını talep edeceğiz”

Eğitim-Sen Bitlis Şube Başkanı Savaş Ülkü, 4C kapsamında çalışanların ”aile yardımı” alamadığını iddia etti.

Ülkü, yaptığı açıklamada, 4-C’lilerin kadrolu istihdamının sağlanması ve bütün mağduriyetlerinin giderilmesi için çaba göstereceklerini belirtti.

Kapatılan Bitlis Tekel Sigara Fabrikası işçilerinin, 4-C statüsüyle güvencesiz bir şekilde kamuda istihdam edildiğini savunan Ülkü, işçilerin, başta özlük hakları olmak üzere, ekonomik haklarının gasp edildiğini ve güvencesiz çalışmaya mahkum edildiğini öne sürdü.

Ülkü, şunları kaydetti: ”İşçiler, tüm bu mağduriyetler yetmezmiş gibi, aile yardımından da mahrum bırakıldı. Aile yardımından faydalanmaları için bakanlık nezdinde birçok girişim ve çabamız olduysa da sonuç alamadık. Eğitim Sen olarak 4-C’li çalışanların, aile yardımını alması için tüm yurtta davalar açtık. En son İzmir’de SES şubesi açtığı davayı kazandı. İzmir’den istediğimiz emsal karar elimize geçti. Hazırladığımız dilekçeler yoluyla, bu emsal kararı gösterip 4-C’lilerin aile yardımından faydalanmalarını talep edeceğiz. Sonuç alamazsak, Bitlis Eğitim-Sen Şubesi olarak dava açıp, aile yardımından bütün üyelerimizin faydalanmasını sağlayacağız.” (Haberdar)

You may also like...