TÜRK-İŞ Başkanı Başbakanlık’ta

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Erdoğan’la görüştü

Türk-İş Başkanı Kumlu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Sayın Başbakan’a sıkıntılarımızı tekrar anlattık. Baştan beri Tekel işçilerinin işçi statüsünde başka bir kuruma geçmelerini istiyorduk.

Sayın Başbakan bize, “Eylem yapanların biz de orada kalmasını istemeyiz Ama tüm imkanlarımızı kullanarak 4C ile ilgili… Zaten 4C, 4C olmaktan çıktı, ücretlerini ödedik, tazminatlarını verdik, yeni haklar verdik. Bunun dışında yapacağımız bir şey yok” dediler. ”

TÜRKEL: MÜCADELE SÜRECEK

Tek-Gıda İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, Tekel işçilerinin eylemiyle ilgili olarak, ”Bu mücadele bitmeyecek, sonuç alınana kadar sürdürülecektir” dedi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmenin ardından Türkel, TÜRK-İŞ Genel Merkezi önünde işçilere hitaben bir konuşma yaptı.

Türkel, 4/C uygulamasını bu zamana kadar asla kabul etmediklerini, bundan sonra da asla kabul etmeyeceklerini söyledi.

4/C’ye geçen işçileri ”hain” ilan etmeyeceklerini ifade eden Türkel, ”Bu mücadele bitmeyecek. Sonuç alınana kadar sürdürülecektir” dedi.

Tekel işçilerinin mücadelesini örgüt disiplini içinde yayma gücünü sonuna kadar kullanacaklarını kaydeden Türkel, yarın diğer konfederasyonların başkanları ile bir araya gelerek bundan sonra izleyecekleri yola karar vereceklerini bildirdi.

Bundan sonra eylemlerini, bu zamana kadar yaptıklarından daha ileri götüreceklerini savunan Türkel, toplumun diğer kesimlerine de eyleme destek verme çağrısında bulundu.

Türkel, açlık grevine de değinerek, eylemi sürdüren işçilerin açlık grevini sonlandırmalarını beklediklerini sözlerine ekledi. (Haber Türk)

You may also like...