Türk Büro-Sen ifşa etti

Türk Büro-Sen sendikanın resmi internet sitesinden “4/C’LİLERİ ALDATANLARI İFŞA EDİYORUZ” başlığıyla bir haber yaparak daha önce 4/C’lilerin kadroya alınacağı açıklamalarını yapan siyasetçileri yayınladı.

4/C’LİLERİ ALDATANLARI İFŞA EDİYORUZ

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/C maddesi doğrultusunda kamuda istihdam edilen sözleşmeli personele kısaca 4/C’li çalışanlar denmektedir.

4/C’lilerin büyük bölümü, özelleştirmelerden dolayı fabrikaları kapatılan, işçi statüsünde isteğe bağlı olarak istihdam edilenlerden oluşmaktadır.

Ayrıca Türkiye İstatistik Kurumu ve TBMM’de de 4/C’li istihdamı vardır ki; Bunlar doğrudan sözleşmeli olarak işe alınanlardır.

Özlük hakları ve çalışma statüleri açısından neredeyse taşeron firma elemanları gibi görülen söz konusu çalışanlar, mesai mefhumu olmadan düşük ücretlerle köle gibi muamele görmektedirler.

HEP ALDATILDILAR

Hükümetin yanlış personel istihdam politikaları neticesinde kamu çalışanlarına onlarca farklı sözleşmeli statüde istihdam maddeleri uygulanmış, sadece Sağlık Bakanlığı’nda 7 farklı sözleşmeli statüde istihdam yapılmıştır.

4/B’li ve bazı sözleşmelilerle ilgili, kadroya geçirilmesi ile ilgili yasa tasarısı Komisyondan geçti, Genel Kurul’da görüşülüyor. Ne yazık ki 4/C’liler siyasetçilerin verdikleri onca söze rağmen kadroya geçirilmiyorlar. Aile yardımı dahi alamıyorlar. Çağdaş köleliklerini sürdürüyorlar.

4/C’lileri aldatan, ümitlendirip hayal kırıklıkları yaşatan siyasetçiler ile onların yandaşı olmuş, siyasetçi gibi yalanlar söyleyen, umut tacirliği yapanları, yandaş sendikacıları ifşa ediyoruz. (TÜRK BÜRO-SEN BASIN BÜROSU)

İŞTE BELGELER

turk-buro-sen-ifsa-1

turk-buro-sen-ifsa-2

turk-buro-sen-ifsa-3

turk-buro-sen-ifsa-4

turk-buro-sen-ifsa-5

turk-buro-sen-ifsa-6

turk-buro-sen-ifsa-7

turk-buro-sen-ifsa-8

turk-buro-sen-ifsa-9

You may also like...

 • AHMET ÖZKÖK

  o kadar yorum yaptım yayınlamdınız ki bu yorumlarda ne küfür ne hakaret vardı sizde mi yandaşsınız akrdeşimmmmm????? kime güvenelim biz bilemedikki??? 🙁 :(:(:(:

 • NEVO

  bukadar yalandan sora icimizde akp yi savunan vede hala sendika uyesi olan 4 C li varmi acaba merak ediyorm.bu akp bize bu dunyada birak kadroyu olsek bir yudum su vermez.genel kurulda aleyhimize oy veren vekillern Allah belasini versn.

 • bir baba baba çocuklarıyla tarlalarında çalışır kendi tarlalarında sonra baba tarlalarınısatar ve çocuklarını kapı dışarı eder artık benim çocuklarım değilsiniz der aldığı paraları ne yapar o belli değil çocukları her ne kadar bu tarlaları beraber işledik ve beraber kazandık desede baba umursamaz sonra utanır biraz ve kendi öz bi öz çocuklarına sadece ölmesinler diye günde bir dlim ekmek verir ama çocuklarının ona itaat etmelerini ve ona her gün şükretmelerini bekler
  işte 4c budur devlet baba 4c li vatandaşına bunu yapmıştır.şimdi devlet babaya kızar ama kendi yaptığını meşru gösterir sizce kim haklı işte 4c budur

 • bu vaadleri verenler bir gece yastığa başınızı koyup düşünün acaba haklı sizmisiniz biz mi acaba kim diyeceksiniz sadece bir gece düşününallah kalbinize merhamet versin

 • yalan rüzgarını izlediniz haftaya buluşmak üzere
  harika bir bölümdü değil mi???

 • Pingback: Yalandan kim ölmüş..! « Özelleştirme.NetÖzelleştirme.Net()