Türk Büro-Sen ifşa etti

Türk Büro-Sen sendikanın resmi internet sitesinden “4/C’LİLERİ ALDATANLARI İFŞA EDİYORUZ” başlığıyla bir haber yaparak daha önce 4/C’lilerin kadroya alınacağı açıklamalarını yapan siyasetçileri yayınladı.

4/C’LİLERİ ALDATANLARI İFŞA EDİYORUZ

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/C maddesi doğrultusunda kamuda istihdam edilen sözleşmeli personele kısaca 4/C’li çalışanlar denmektedir.

4/C’lilerin büyük bölümü, özelleştirmelerden dolayı fabrikaları kapatılan, işçi statüsünde isteğe bağlı olarak istihdam edilenlerden oluşmaktadır.

Ayrıca Türkiye İstatistik Kurumu ve TBMM’de de 4/C’li istihdamı vardır ki; Bunlar doğrudan sözleşmeli olarak işe alınanlardır.

Özlük hakları ve çalışma statüleri açısından neredeyse taşeron firma elemanları gibi görülen söz konusu çalışanlar, mesai mefhumu olmadan düşük ücretlerle köle gibi muamele görmektedirler.

HEP ALDATILDILAR

Hükümetin yanlış personel istihdam politikaları neticesinde kamu çalışanlarına onlarca farklı sözleşmeli statüde istihdam maddeleri uygulanmış, sadece Sağlık Bakanlığı’nda 7 farklı sözleşmeli statüde istihdam yapılmıştır.

4/B’li ve bazı sözleşmelilerle ilgili, kadroya geçirilmesi ile ilgili yasa tasarısı Komisyondan geçti, Genel Kurul’da görüşülüyor. Ne yazık ki 4/C’liler siyasetçilerin verdikleri onca söze rağmen kadroya geçirilmiyorlar. Aile yardımı dahi alamıyorlar. Çağdaş köleliklerini sürdürüyorlar.

4/C’lileri aldatan, ümitlendirip hayal kırıklıkları yaşatan siyasetçiler ile onların yandaşı olmuş, siyasetçi gibi yalanlar söyleyen, umut tacirliği yapanları, yandaş sendikacıları ifşa ediyoruz. (TÜRK BÜRO-SEN BASIN BÜROSU)

İŞTE BELGELER

turk-buro-sen-ifsa-1

turk-buro-sen-ifsa-2

turk-buro-sen-ifsa-3

turk-buro-sen-ifsa-4

turk-buro-sen-ifsa-5

turk-buro-sen-ifsa-6

turk-buro-sen-ifsa-7

turk-buro-sen-ifsa-8

turk-buro-sen-ifsa-9

You may also like...