Tüm sözleşmelilere kadro verilsin

Diyanet, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı’nda çalışan sözleşmeli personel 4+2 ile 4 yıl sözleşmeli çalışınca kadro alıyor. 5 yıldır sözleşmeli çalışan 5393 ve 4B diğer sözleşmeliler bu haktan yararlanamıyor.

Bu durumun eşitsizlik olduğunu sözleşmeli personeller 5393/49 ve 4/B sözleşmeli personellere kadro verilmesi için talepte bulunuyor. Kimi 4+2 kime baska bir statüye tabi ama 657/4b 5 yildir sozlesmeli olarak çalışan hic birseye tabi olmadan görev yapan sözleşmeli personeller bu durumu adaletsiz olarak görüyor ve kadro talebinde bulunuyor.

Aynı işi farklı statülerde yapmak iş barışını bozmakla kalmayıp verimliliği de olumsuz etkilediğini savunan sözleşmeli personeller. Kamu hizmeti tek tip kadrolu olmalı tezini savunuyor.

Kadroya geçmeyi bekleyen sözleşmeli personellerin talepleri;

Sözleşmeliye KadroVerilsin bitsin ayrimcilik ayni isi yapiyoruz onlarda bizde kpss ile atandik biz daha cok vergi oduyoruz ve tayin hakkimiz yok bu adaletsizlik bitirin sesimizi duyan varsa tabiki.

Kimi 4+2 kime baska biseye tabi ama 657/4b 5 yildir sozlesmeli olarak çalışıyor hic birseye tabi olmadan. heryerden adaletsizlik fiskiriyor yeter ALLAHINIZ varsa yeter Sözleşmeliye KadroVerilsin (Kamuajans)

You may also like...