Tüm Sağlık-Sen, çalışanlarına kadro istedi

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, belediyelerde çalışan sözleşmeli personeller başta olmak üzere tüm sözleşmelilerin kadroya alınıp, sözleşmeli personel çalıştırılması uygulamasına son verilerek sorunların kalıcı olarak çözülmesini istediklerini bildirdi.

Erözgün, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl yapılan düzenlemeyle bazı sözleşmeli kamu görevlilerinin kadroya geçirildiğini, vekil ebe ve hemşireler, aile sağlığı elemanları ve 4/C’liler gibi sözleşmelilerin kapsam dışında bırakıldığını hatırlattı.

Belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için yapılan çalışmaları olumlu bulduklarını belirten Erözgün, bununla birlikte sözleşmeli istihdamın giderek artmasının AK Parti’nin güvencesiz ve esnek istihdam anlayışının değişmediğini ortaya koyduğunu savundu.

Tüm Sağlık-Sen olarak, kamu kesimi başta olmak üzere, tüm ülkede istihdam mantığının güvenceli ve sürekli hale getirilmesini talep ettiklerini kaydeden Erözgün, açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu:

”Belediyelerde çalışan sözleşmeli personeller başta olmak üzere istisnasız tüm sözleşmelilerin kadroya alınıp, sözleşmeli personel çalıştırılması uygulamasına son verilmek suretiyle yüz binlerce çalışanın sorunlarının kalıcı olarak çözülmesini talep ediyoruz.

Dört gözle kadro bekleyen vekil ebe ve hemşireler, 2011 yılından sonra alınan 4/B’li sözleşmeliler, 4/C’liler ve aile sağlığı elemanları kadro tahsisinde unutulmamalıdır. Kamuda güvencesiz, sözleşmeli, geçici, vekil ve kısmi zamanlı personel çalıştırılması uygulaması son buluncaya kadar mücadelemiz sürecektir.” (AA)

You may also like...