Tüm personelin maaşları 13 haziran’da yatacak

Kamu kurum ve kuruluşlarında Nisan ayı içerisinde kadroya alınan taşeron işçilerin son günlerde merak ettikleri konuların başında Ramazan Bayramı öncesi maaşların yatıp yatmayacağı konusu geliyordu.

Bu konuda yetkililerden bir açıklama bekleyen taşeron işçiler maaşların bayramdan önce yatmasını talep ediyorlardı. Maliye Bakanlığı söz konusu maaşlara yönelik bir genelge yayımladı.

MAAŞLAR 13 HAZİRAN TARİHİNDE YATMAYA BAŞLAYACAK

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin yani kamu işçilerinin maaşlarının yatacağı tarih Maliye Bakanlığı tarafından belirlendi. SGK Rehberi’nde yer alan habere göre, Maliye Bakanlığı yayımladığı bir genelge ile devlete bağlı kurumlarda çalışan kamu işçilerinin maaşlarının 13 Haziran Çarşamba günü yatacağını açıkladı.

Maliye Bakanlığı’ndan yayımlanan genelge hükümlerine göre kamuda çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel de maaşlarını yarın yani 13 Haziran 2018 Çarşamba günü alacak. Yayımlanan genelgede, 15 Haziran tarihinde ödenmesi gereken maaşların 657 sayılı Kanunun 164 üncü ve ek 24 üncü maddesi uyarınca 13 Haziran tarihinde ödeneceği ilan edildi. ()

You may also like...