Tüm 4-C statüsünde çalışanlara kadro verilsin

Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ BİR-SEN) Genel Sekreteri Mustafa Özkaya, 4-C statüsünde çalışan tüm kamu çalışanlarına kadro verilmesi için çaba sarf ettiklerini açıkladı.

TOÇ BİR-SEN Nevşehir İl Temsilciliği’nce kaynaşma pikniği düzenlendi. Nevşehir İl Tarım Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen pikniğe genel merkez yöneticileri, Aksaray, Kayseri, Niğde il temsilcileri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların il temsilcileri, İl Tarım Müdürü Ahmet Şahin, İl Müdür Yardımcısı Kenan Şahin, Nevşehir Orman İşletme Şefi Ömer Birkan Kayaalp, il tarım, çevre ve orman il müdürlüklerinde çalışan personel ve aileleri katıldı.

Piknik öncesi bir konuşma yapan TOÇ BİR-SEN Genel Sekreteri Mustafa Özkaya, kamu çalışanlarının her türlü özlük haklarının iyileştirilmesi için tüm gayretleri ile çalıştıklarını belirterek, 4-B statüsündeki kamu çalışanlarına kadro verilmesinde emeği geçen tüm sendika üyelerine teşekkür etti. 4-C statüsünde çalışan tüm kamu çalışanları için de kadro verilmesi için çaba sarfettiklerini, ön lisans mezunu personellerin lisans tamamlama hakkı için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Tüm iş kollarında yetkili sendika olarak Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez kamu çalışanları adına toplu sözleşme görüşmelerinde bulunacaklarını kaydeden Özkaya, bundan başka kamu çalışanları için grevli, toplu sözleşmeli sendikal haklar için çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini vurguladı.

Bir şölen havasında geçen piknik sonunda, misafirler Nevşehir’de ilk kez düzenlenen bu organizasyonun gelenekselleştirilmesini istedi. (CİHAN)

You may also like...