TÜİK çalışanlarından Türk Büro-Sen’e ziyaret

TÜİK Ankara Bölge Müdürlüğü çalışanları Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş’a ziyarette bulundular.

TÜİK Ankara Bölge Müdürlüğü çalışanları Osman Elmalı, Vahdi Mutlu, Ertan Kaya, Meliha Saltoğlu, Semiha Kaçar, Ayşe Şimşek, Öznur Görgülü ve Kadriye Tandoğan Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş’a ziyarette bulundular.

Ziyarette sıkıntılarını dile getiren TÜİK çalışanları, sendikamızdan sorunlarının çözümü için destek istediler.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, TÜİK çalışanlarının sorunlarını sendika olarak yakından takip ettiğimizi bildirdi.

25 – 27 Ocak 2013 tarihleri arasında düzenlediğimiz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, TÜİK, Ekonomi Bakanlığı Çalışanları Çalıştayımızdan bahseden Yokuş, “Çalıştayda TÜİK personelinin sorunları görüşüldü. Öne çıkan sorunlar arasında 4/C’li personelin kadroya alınması yer aldı. Biz Türk Büro-Sen olarak bugüne kadar üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirdik. Daha önceki çalıştaylarımızda yapmış olduğuuz gibi, bu çalıştayda da çalıştay sonuç bildirgemizi kitapçık haline getirerek gerekli olan tüm makamlara ulaştıracağız.

Bunun yanı sıra Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalıştırılan tüm sözleşmeli personelin kadroya alınması için çeşitli eylem ve etkinliklerde bulunuyoruz. 27 Şubat 2013 tarihinde de taleplerimizin yerine getirilmesi için 1 günlük iş bırakma kararı aldık. Sorumlu sendikacılık anlayışımız gereği, mağdur edilen memurların ve sözleşmeli personellerin hakları için yapılması gereken her görevi yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca, “Devlet Personel Dairesi Başkanlığında tüm farklı statülerdeki memurların Tek Çatı altında toplanması için çalışmaların olduğunu, Türkiye Kamu-Sen olarak; bu çalışmalar sendikalara görüş için sunulduğunda, 4/C’lilerin de kadroya geçirilmesi için gereğini yapacaklarını” sözlerine ekledi. (Türk Büro-Sen)

You may also like...