TTA’nın 8 taşınmazın satışına onay

ÖİB, gerçekleştirilen ihaleler çerçevesinde Tütün, Tütün Mamülleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.’ye ait Denizli, Amasya, Balıkesir, Bursa ve Diyarbakır illerinde bulunan 8 taşınmazın satışına onay verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Tütün, Tütün Mamülleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.’ye (TTA) ait Denizli, Amasya, Balıkesir, Bursa ve Diyarbakır illerinde bulunan 8 taşınmazın satışına onay verdi.

ÖİB’nin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre TTA’ya ait bazı taşınmazların yapılan ihaleler çerçevesinde satışına karar verildi. Mülkiyeti TTA’ya ait Amasya Merzifon’da bulunan ve 22 bin 568 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ile bu taşınmaz üzerinde bulunan binaların, ihale üzerinde kalan Silverline Endüstri ve Ticaret Anonim Şirketi’ne 1 milyon 100 bin TL bedelle ihale şartnamesi çerçevesinde satılmasına karar verildi. Silverline Endüstri’nin ihale şartnamesinin öngördüğü yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde geçici teminatı İdare lehine irat kaydedilerek, ihalede ikinci en yüksek teklifi veren Umba Tekstil Sanayi Taahhüt ve Ticaret Limited Şirketi’ne 1 milyon 51 bin TL bedelle ihale şartnamesi çerçevesinde satılacak. Umba Tekstil’in de yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde teminatı idare lehine irat kaydedilerek ihale iptal edilecek.

Balıkesir Merkez’de ulunan 15 bin 787,90 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ile bu taşınmaz üzerinde bulunan binaların, 1 milyon 5 bin TL bedelle ihale üzerinde kalan Fatih Demirtaş’a; Bursa Mustafa Kemalpaşa’da bulunan 15 bin 500 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ile bu taşınmaz üzerinde bulunan binaların, 1 milyon TL bedelle ihale üzerinde kalan Erhan Akbarut’a; Denizli Buldan’daki 6 bin 630 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ile bu taşınmaz üzerinde bulunan binaların, 160 milyon TL bedelle ihale üzerinde kalan Med Demircilik ve Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne; Denizli Güney İlçesisi’ndeki 10 bin 901,66 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ile bu taşınmaz üzerinde bulunan binaların, 925 bin TL bedelle ihale üzerinde kalan Med Demircilik ve Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine; Diyarbakır Merkez’deki 86 bin 832 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerindeki Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri Anonim Şirketi hissesinin, 700 bin TL bedelle ihale üzerinde kalan Durmaz Otomotiv Petrol Ürünleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne satılmasına karar verild. 5 taşınmazın satışı sırasında ihaleyi alan kişilerin yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde teminatları İdare lehine irat kaydedilerek ihaleler iptal edilecek.

Denizli Acıpayam İlçesi’ndeki 8 bin 925 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ile bu taşınmaz üzerinde bulunan binaların, ihale üzerinde kalan Özdeveci Kollektif Şirketi Bekir Karaayvaz, Mehmet Karaayvaz- İbrahim Karaayvaz – Ahmet Karaayvaz’a 815 bin TL bedelle ihale şartnamesi çerçevesinde satılacak. Söz konusu kişilerin yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde teminatları irat kaydedilirken, taşınmaz ihalede ikinci teklifi veren Hulki Sözen’e 810 bin TL bedelle devredilecek. Denizli Tavas’taki 6 bin 295 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ile bu taşınmaz üzerinde bulunan binaların, ihale üzerinde kalan Med Demircilik ve Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne 950 bin TL bedelle ihale şartnamesi çerçevesinde satılmasına, Med Demircilik’in yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde, teminatın irad kaydedilmesine, taşınmazın ihalede ikinci en yüksek teklifi veren Önöz Çaputçu Ortak Girişim Grubu’na 900 bin TL bedelle satılmasına karar verildi.

-SÖZLEŞME İMZALANINCAYA KADAR GEÇİCİ TEMİNAT MEKTUPLARI TUTULACAK-

Satış sözleşmeleri imzalanıncaya kadar teklif sahiplerinin geçici teminat mektuplarının tutulacak. Tescile konulu taşınmazların devir işlemleri, ilgili Kurum ve Kuruluşlardan (Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, Vakıflar Genel Müdürlüğü vb.) gerekli izinlerin alınması, bedellerin yatırılmasını ve sözleşmenin imzalanmasını müteakip yapılacak. Satış Sözleşmeleri ile ilgili diğer hususların belirlenmesi ve satış sözleşmelerinin imzalanması, tapu devri ile ilgili işlemlerin yerine getirilmesi hususlarında TTA’nın yetkili olacak. (ANKA)

You may also like...