Torba Kanun Tasarı Görüşmeleri TBMM’de

Saat 14:00’te başlayacak TBMM Genel Kurulu’nda, 96 bin 500 sözleşmeli personelin, devlet memurluğu kadrosuna alınmasını da içeren “Torba Kanun” tasarısı görüşülecek.

Saat 14:00’te başlayacak TBMM Genel Kurulu’nda, 96 bin 500 sözleşmeli personelin, devlet memurluğu kadrosuna alınmasını da içeren “Torba Kanun” tasarısı görüşülecek.

Aldığımız bilgilere göre, görüşmeler sırasında 4/C’lilerinde kapsama dahil edilmesi için muhalefet partilerinin önerileri olacak. Daha önemlisi, hükumetin de 4/C’liler için bir hazırlığı olduğu ve sır gibi saklanan bu hazırlığın genel kurula sunulacağı bilgisi sendika temsilcileri ve bürokratlar tarafından dillendiriliyor.

Kimseyi umutlanmaya sevk etmemekle birlikte, bu günün 4/C’liler için tarihi bir gün olması muhtemel. Arkadaşlarımızı meclis genel kurul görüşmelerini takip etmeye davet ediyoruz.

Genel Kurul görüşmelerini TBMM TV ve TRT 3‘den izleyebilirsiniz. (Özelleştirme.Net)

You may also like...

 • mustafa

  umudum yok bunlardan umut fakirin ekmeği o misal bizimki bakalım görelim

 • sezo

  Nereden alıyosunuz bu duyumları.Sır gibi saklanıormuş falan! Bırakın artık yaa…

 • rezan

  benimde boş yanım hançer yanımı ve zulamda kanter içinde asi he desim koparacak dizginlerini yedi veren gül kardeşi bir arzu :::::::::::::::::yalan yalan yalan 4c liler modern köle olmaya devam

 • ayarsız

  ya bi git Allah aşkına yaa aldığımız bilgilere göreymişş daha öncedki sağlam kaynaklarında kadro verilecek diyodu.. O sendika temsilcilerinin ve bürokratlarında Allah belasını versin…

 • Hayirlisi bakalim

 • dersiz

  bende bu seferlik hayıryısı diyorum bakarsınız tutar….

 • kara

  insanın inanası gelmiyor ne bu haberler ya yalan haber çünkü torba yasanın içinde 4 cliler ile ilgili hiç bir madde yok delinin biri kuyuya taş atıyor,o deli de inanıyor bırakın bu yalanları biz 4 clilerin umutlarıyla hayalleriyle oynamayın artık zaten yokluk açlık ile mücadele ediyoruz yeter daha neler söyleyecekler bunlar yalanlarla kendi egolarını tatmin ediyorlar galiba nedir bizlerden alıp veremedikleri anlamış deyilim.biz ne adi insanlarmışız arkadaş dağdaki teröriste vicdanlarını çalıştırıyorlar,taşeron firmalarda çalışanlara çalışma yapıyorlar,suriyedeki çatışmalardan kaçanlara tonla para akıtıyorlar,projelerin peşinde koşuyorlar biz geçici personellere ve ailelerine gelince maliyeye yük getiriyor diye bizi saf dışı ediyorlar bu adalet mi ya anlaşılır gibi deyil olmaz ya olmaması lazım bu haksızlık mevlanın katında çıkacaktır o yöneticilerden çok beddua aldınız sayın başbakan ve sayın çelik allah büyüktür birgün olur sizlerde gidersiniz o koltuk hiçbir bakana başbakana baki deyildir.

 • ayarsız

  kafası çıkar bize beklemeye devam :))

 • orhan

  neyi sır ki bunun. sanki savaş planı oldu 🙂

 • tekelci

  ya arkadaşlar daha da bunlardan medet umanlar var hayret allah sonumuzu hayır eylesin arkadaşlar bunlar ikditar olduğu sürece bize kesinlikle kadro falan yok çelik kendisi söylüyor gündemimizde 4c lilere kadro yok biz halen kendi kendimizi kandırıyoruz yok arkadaşlar kimse boşuna ümitlenmesin