Toplu Sözleşme’de karara bağlanan konularla ilgili takvim açıklandı

Toplu Sözleşme’de karara bağlanan çalışma yapılacak konularla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bir çalışma programı hazırladı.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapılan toplantı hakkında Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu ve bir liste yayınladı.

Listenin 8.Maddesinde; “Kamu kurum ve kuruluşlarında tam zamanlı olarak çalışan geçici personelin, sözleşmeli personel pozisyonlarına geçirilmesine yönelik çalışma yapılması” başlığı ile geçici personelin durumuna, Maliye Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı 28 Nisan 2016 tarihinde saat 14:00’de yapacakları toplantıda karar verecekler.

Koncuk, paylaşımlarında; “Bu program tarihleri, işin sona ereceği tarihler değildir. İşle ilgili kurumlarla yapılacak toplantı tarihleridir. Tüm bu toplantıların tamamlanmasından sonra Haziran ayı içinde konfederasyonların katılımı ile bir değerlendirme toplantısı yapılacaktır. 4/C ve Üniversiteli İşçiler konusunda şuan bir tarih söz konusu değildir. Umarım tüm görüşmelerden sonra Haziran’da yapılacak toplantılarda bir sonuç olur.” ifadelerini kullandı. (Özelleştirme.Net)

toplu-sozlesme-1

toplu-sozlesme-2

toplu-sozlesme-3

toplu-sozlesme-4

You may also like...