Tonbul, 4/B’ye geçiş ile ilgili BKK’nın KPDK’ya yetiştirilmesini istedi

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, 4/B’ye geçiş ile ilgili Bakanlar Kurulu Kararı’nın (BKK) ay sonunda yapılacak KPDK ya yetiştirilmesini istedi.

Tonbul, sosyal medya hesabından 4/C’den 4/B’ye geçiş işlemleri ile ilgili Bakanlar Kurulu Kararı’nın (BKK) ay sonunda yapılacak KPDK ya yetiştirilmesini ve müjde verilmesini istedi.

TONBUL’UN YAPTIĞI PAYLAŞIM

4/B statüsüne geçirilen arkadaşlarla ilgili bakanlar kurulu kararı bu ay sonunda yapılacak KPDK ya yetiştirilmeli. Arkadaşların beklentisi olan müjde verilmelidir.

Geçtiğimiz günlerde Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın’ın yaptığı “4/B’nin içerisinde 4/C’den geçen 4/B’li ve 4/B’li şeklinde iki seçenek mi olacak?” çıkışının ardından Tonbul’un yaptığı bu paylaşım akıllara başka soru işaretleri getirdi. Eğer bu konu Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda (KPDK) görüşülecek ise geçiş işlemi bir hayli daha sürecek demektir. Ayrıca bu konunun daha görüşülecek hangi tarafı kalmış olabilir?

Bu saatten sonra, tüm 4/C’liler amasız, fakatsız derhal 4/B’ye geçirilmeli ve 4/B’nin tüm çalışma şartları aynen uygulanmalıdır. Eğer bunun dışından bir çözüm arayışına girilirse geleceğe çok büyük sorunlar taşınacaktır. 4/C’lilerin sesi olma misyonumuz gereği, Özelleştirme.Net olarak bu uyarıyı yapıp yetkililere seslenmek istiyoruz. (Özelleştirme.Net)

You may also like...