Tekirdağ’da dilekçe eylemi

Türkiye Kamu-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Muzaffer Doğan, “Anayasanın eşitlik ilkesi adına 4-C’li personelin de kadroya geçirilmesi gerekiyor” dedi.

Türkiye Kamu-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Doğan: “Anayasanın Eşitlik İlkesi Adına 4-C’li Personelin de Kadroya Geçirilmesi Gerekiyor”

Doğan, Tuğlalı Park’ta yaptığı basın açıklamasında, 4-C’li memurlara adeta üvey evlat muamelesi yapıldığını ileri sürdü.

Hükümetin 4-C’lilerle bir türlü görüşüp, sorunlarını çözmediğini ifade eden Doğan, bu nedenle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bir dilekçe hazırladıklarını söyledi.

Doğan, şunları kaydetti:

“Kamuda çalışanlar arasında en kısıtlı haklara sahip olan kesim hiç şüphesiz ki, 657 sayılı Kanunun 4-C maddesi uyarınca çalıştırılan geçici personel. Bu kapsamda çalışmakta olanların, yıllık izin, iş güvencesi, sosyal yardım gibi hakları bulunmazken, maaşları da son derece düşük. Haziran 2011’de kamuda sözleşmeli olarak çalışmakta olan personelin kadroya geçirilmesi sağlanmışken, 4-C’li personelin kapsam dışında tutulması, kamuda sözleşmeli olarak çalışan, kamu görevlileri sendikalarına üye olma hakkı bulunan ve dolayısıyla kamu görevlisi olarak kabul edilmesi gerekenlerin bir kez daha mağdur edilmesine neden oldu. Bu bakımdan Anayasanın eşitlik ilkesi adına 4-C’li personelin de kadroya geçirilmesi gerekiyor.”

Açıklamanın ardından sendika üyeleri imzaladıkları dilekçeleri posta haneye vererek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdi. (AA)

You may also like...