Teç-Sen’den imza kampanyası

Teç-Sen sendikanın resmi internet sayfasından yayınladığı bildiri ile bir mektup kampanyası düzenlediğini duyurarak tüm 4/C’lilerin katılmasını istedi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak görev yapan, personelin ikinci kez kadroya geçirilmesi çalışmaları tamamlanmak üzere meclise gönderiliyor. 96,500 sözleşmeli personel tarafında sevinç hakim iken, 4/C’li personel ise ikinci kez hayal kırıklığına uğratılmıştır. Uğratılmıştır diyoruz çünkü; ilk sözleşmeli personelin kadroya geçirildiği tarihten itibaren geçen 2 yıl boyunca, 4/C’li personele ilk düzenlemede kadro verileceği, bunun için çalışmalar yapılacağı, bizzat Haziran 2011 seçimleri öncesi Başbakan R.Tayyip ERDOĞAN’ın yaptığı televizyon programında “kamuda istihdam edilen tüm sözleşmeliler 4/C dahil olmak üzere kadroya geçirilecek” sözünün üzerinden 2 yıl geçmiştir. 2 yıl boyunca Süren çalışma!!!, konusunda Çalışma Bakanı Faruk Çelik neredeyse her hafta bir açıklama yapmış, 4/C de dahil olmak üzere tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi için çalıştıklarını kamuoyuyla paylaşmıştır.

2 yıllık çalışmanın!!! sonunda ise yapılan açıklama ile 4/C li personel yine hayal kırıklığına uğramış, daha net bir ifade ile hem hükümet yetkililerince hem de bazı sendika yöneticileri tarafından kandırılmıştır.

Kamuda farklı şekillerde istihdam modelleri sürdürülebilir politikalar değildir. Çünkü aynı büroda aynı işi yapan personelin farklı istihdam şekilleriyle ayrılıp aralarında mali ve özlük haklar noktasında uçurumlar olması hiçbir hak ve hukukla izah edilemez. İzahı yapılamayan, hak ve hukuktan nasibini almamış bir sistemin de ilelebet sürdürülebilmesi mümkün değildir.

Sendikamız 4/C sorunu ile ilgili tek talebinin kadroya geçiş olması yönündeki tavrını dün olduğu bugünde sürdürmektedir. Tali gündemlerle mali haklarda ki küçük artırımları kazınım gibi sunan ve bu konunun tümden çözümüne de, hükümet yetkililerinin oyalama çalışmalarını kazanım gibi göstererek sorunun çözümünün uzamasına çanak tutan sözde sendika ve yöneticileri hakkındaki kararı da kamuoyuna ve 4/C li kardeşlerimize bırakıyoruz.

Başbakan R.Tayyip Erdoğan’ın Haziran 2011 seçimleri öncesi sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi hakkındaki Televizyon Konuşması İçin Tıklayınız.

Sendikamızca; önümüzdeki günlerde T.B.M.M.’de yapılacak düzenlemede 4/C li personelinde kadro kapsamına dahil edilmesi için taleplerimizi iletmek üzere Başbakanlıktan randevu talep edilmiştir. Ayrıca; 4/C li personelin de kadroya geçirilmesi için başbakanlık makamına gönderilmek üzere dilekçe kampanyası düzenlenmiştir.

Yaptığımız girişimlerden bir sonuç alamaz isek; Önümüzdeki günlerde yapılması planlanan yeni Anayasada sendikamızın ilk talebi kamuda istihdam edilen personelin kadro haklarının güvence altına alınması olacaktır. Kamuda uygulanan farklı istihdam şekillerinin önü ancak bu şekilde kesilebilecektir. Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan tüm 4/C’li arkadaşlarımızı yaptığımız bu mücadelede bizlerle birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Not: Dilekçeler İmzalandıktan Sonra Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü’nün 0 312 422 18 99 nolu faksına çekilecektir. (Teç-Sen)

Özelleştirme.Net olarak biz de tüm arkadaşlarımızın kampanyaya katılmalarını rica ediyoruz.

You may also like...

  • şahin

    bende teç senin üyesiyim en azından memursene aidat ödemiyorum eyy arkadaşlar deil imza kendimizi assak yokkk siz inanıyormusunuzki memursen 19000 4cli üyesini elinden çıkarıp işçi yaptıracak ne para tutuyor aidatlar biliyormusuınuz bu sözleşmede olmadı seneye olmadı seneye gelin en azından bu sendikaya üye olmayınnn ne olursa olsunnn

  • ben kesk üyesiyim, tüm eylemlerde eylem kırıcılığı yapan memursene üye olan arkadaşlar,siz 4c li olarak halen memur sene üye olarak devam ediyorsanız emekli olana kadar 4c li olarak kalacaksınız.karşınızda kindar bir başbakan var ve yandaş sendikacılar var.top yekün memursenden istifa etmelidirler 4c ler.

  • 3 aylık vekil din görevlisine kadro veriliyorsa,kadrosu elinden alınmış 4c liye kadrosu iade edilmiyorsa ben bir 4c li olarak,öküzün altında deli dana ararım.

  • reziller