Teç-sen’den Eğitime Hazırlık Ödeneği Eylemi

Eğitime hazırlık ödeneğinin Tüm Eğitim Çalışanları’na (TEÇ-SEN) verilmemesi nedeniyle e TEÇ-SEN Kayseri Şube Başkanı Ramazan Türkaslan, Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde sendika üyelerinin de bulunduğu eylemde basın açıklaması yaptı.

TEÇ-SEN, eğitime hazırlık’ ödeneğinin verilmediğini söyleyen TEÇ-SEN Kayseri Şube Başkanı Ramazan Türkaslan, bu durumdan rahatsızlık duyduklarını ifade ederek, “Eğitim-öğretim sınıfında olan öğretmenlerimize, okul müdürlerimize bir Eğitim-Öğretim hazırlık tazminatı verilmektedir. Bu yıl bu rakam 570 Türk Lirası’dır. Bundan damga vergisinin dışında vergi de kesilmemektedir. Ancak, yıllardır, bu tazminattan aynı okulda görev yapan memurlar, hizmetliler, şefler, teknisyenler, aşçılar, 4/C’liler, mühendisler, teknikerler ve son zamanlarda yapılan bir değişiklikle eğitim öğretim sınıfından çıkartılıp genel idari hizmetler sınıfına dahil edilen İlçe Milli Eğitim Müdürleri, müdür yardımcıları, Şube Müdürleri ve ilköğretim müfettişleri, yararlandırılmamaktadır” şeklinde konuştu.

Eğitime Hazırlık Ödeneği’nden 650 bin öğretmen ve okul idarecisinin yararlandığı belirten Türkaslan, 650 bin kişinin yanında 65 bin kişilik gerçek eğitim çalışanlarının ödenekten yararlanamadığını ifade ederek, “Eğitim ve öğretime okullarımızı ve kurumlarımızı hazırlayan mutfak ekibi, hizmetlisi, memuru, şefi, şoförü ve teknik elemanları olmasına rağmen hala bu durum göz ardı edilmektedir. Bu yılda eğitim çalışanları hüsrana uğramış beklentileri boşa çıkmıştır” dedi.

Türkaslan, son olarak bazı taleplerinin olduğunu söyleyerek, daha kaliteli bir ortamda daha iyi hizmet üretmek istediklerini sözlerine ekledi.

Türkaslan ve sendika üyeleri daha sonra, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan İbrahim Ceylan’ı makamında ziyaret ederek sorunlarını anlattı.(Çumra Postası)

You may also like...