Taşerona kadro, 4/C’liye gülücük

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Twitter hesabı üzerinden taşeron işçiler ve 4/C’lilerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çelik 4/C’lilerle ilgili “4/C’lilerle ilgili iş güvencesi sorununun kalmadığını” belirterek, “Emekli oluncaya kadar yıl 12 ay iş, ayrıca toplu sözleşme masasındasınız” dedi.

Taşerona Kadro

Çelik taşeron işçilerle ilgili yaptığı açıklamada Torba yasa ile alt işveren işçileriyle ilgili keyfi uygulamalar, ortadan kalktığını belirterek, “Bakanlar Kurulu hizmet alımı yapılacak işleri ilan edecek. Alt işveren işçisi ilgili ihalesi yapılan işte ancak istihdam edilebilecek. İhale dışı çalıştırılamayacak. Ayrıca örgütlenme, yıllık izin, kıdem tazminatı gibi… Haklar güvence altına alınıyor.

Muvazaa tespiti neticesi yargının asıl işçidir diye karar verdiği çalışanlarla ilgili, görüşmelerimizde olumlu bir noktaya gelindi. İnşallah yeni bir ihtilaf olmadan bir önergeyle, bu sorun çözülür. Böylece taşeron uygulamalarındaki yargı kararları da karşılığını bulur. Bakan arkadaşlarımla, ilgili sendika ile sorunun çözümü konusunda görüşmeler olumlu bir seyir izliyor” dedi.

Bakan Çelik ayrıca, “Maden işçilerinin haftada 5 gün 37,5 saat çalışmalarıyla ilgili tarafların talebi de önergeyle düzeltilmeye çalışılacak” dedi. (Enerji Magazin)

faruk-celik-taseron-twit

You may also like...

 • ismail

  BİZİM ELİMİZDE ÇALIŞTIĞIMIZ İSDEMİR AŞ NE AÇTIĞIMIZ DAVADA İŞ YAPIM SÖZLEŞMESİNİN MUVAZAALI OLDUĞU BİZİM TAŞERON FİRMA İŞÇİSİ OLMADIĞIMIZ İSDEMİR AŞ NİN İŞÇİSİ OLDUĞUMUZ YÖNÜNDE DÖRTYOL İŞ MAHKEMESİ KARARI YARGITAY 9. HUKUK DAİRESİ ONAYLI ANKARA 8. İDARE MAHKEMESİ VE İDARİ DAVA DAİRELERİ KURULU KARARLARIMIZ VARDIR BU KARARLARDA BAĞLAYICI DEĞİLSE DAHA NE YAPMAMIZ LAZIM BİZ 4/C PERSONELLERİ EKSTRADAN BİRŞEY İSTEMİYORUZ BİZDEN ALDIKLARINIZI GERİ VERİN DEVLET VEREN ELDİR ALAN LE DEĞİLDİR

 • bu torba yasa içerisinde türkiye şeker fab da geçici mevsimlik muakkat kanpanya işcisi de bu çıkan yasadan faydalanabilecekmi?ve bunlar şu an hangi statüde yer alıyorlar .fabrikalarımızda çalışacak personel kalmadı bu eksiklik nasıl giderilecek

 • eserel

  Sizin vereceğiniz kadrodan da , kaybettiğimiz maaş ve sosyal haklardan da vazgeçtim ben. Sadece senin o pişkin pişkin sırıtan suratını mahşerde görmeyi Allah c.c. bana nasip eder İnş. Bakalım ne hale geleceksin sen !

 • ali

  eğer ALLAHA inanıyosanız sizi ONA şikayet ediyorum.
  yoksa gerisi yalan dolan kadro vermezsiniz
  soma’daki gibi kan akmayınca
  gönül isterdiki adelet olsun

 • adaletli olun

  bir erkek düşünün eline şekeri almış kıza gel sana şeker verecem demiş…

 • hüseyin

  faruk sen Ogörevden ayrılınca bende sana gülücük atarım

 • mağdur

  yerine ahmet efendi gelecekmiş topunuz 5 para etmezsiniz………

 • haksızlıgı sevmeyen kul

  4/c’liler için çok şeyapmış gibi pişkinpişkin konuşuyor bakan efendi sayın Başbakan’a Sesleniyorum biz 4/clilere bişe yapmayın ama ALLAH RIZASI için faruku bakanlıktan alın ben bu şahsı gördüğüm zaman uykularım kaçıyor benim elime verseler 1 kaşık suda boğarım birzamanlar eski başbakanımız ve şimdiki cumhur başkanımızın birlafı vardı bende AKP’ye kendi usluplarıynan sesleniyorum millet meçlisi yangelib yatmayeri değil al 20,000 tlyi yangelyat oh türkmilletinin sırtına binmeknerahat zihniyetini taşıyorsunuz.