Taşeron dışarda, Karayolları içerde, 4/C’liler kapıda

Milliyet gazetesi yazarı Cem KILIÇ, Ankara’da yaptığı temaslardan sonra ayağının tozuyla konuk olduğu programda önemli açıklamalarda bulundu.

FOX TV’de yayınlanan, İsmail KÜÇÜKKAYA’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Cem KILIÇ; 600 bin taşerona kadronun söz konusu olmadığını, 23 bin 4/C’linin kadro durumunun mümkün olduğunu ama görüşmeler sonucunda netleşeceğini söyledi.

Karayolları’nda çalışan ve dava açmış olan taşeron işçilerinin de kadro almasının muhtemel olduğunu açıklayan Kılıç, emeklilikte yaşa takılanlar için ise mutlu bir haber veremeyeceğini, oryaya çıkan büyük çaplı bütçe nedeniyle bu planın da rafa kalktığını aktardı.

Sonuç itibariyle, taşeronlar kadro otobüsünde dışarıda kalmış oldu. Karayolları’nda çalışan taşeron işçilerin ise koltuklara oturduğu anlaşılırken, 4/C’lilerin yine kapıda kalmış olmasının zamanlama açısından manidar olduğu görüldü. Torba Yasa maddeleri netleşirken içeri girip boş koltuklara oturacak mı yoksa her zamanki gibi ayağı kayıp kapıdan aşağı mı düşecek bunu zaman gösterecek. (Özelleştirme.Net)

You may also like...

  • ALİ YAZICIOĞLU

    HALA AK PARTİYE OY VEİRİRİM DÜŞÜNCESİNDE OLANLAR BİRDE MEMURSENE BAĞLI SENDİKALARA ÜYE ARKADAŞLAR VARSA ÇOK İYİ DÜŞÜNSÜNLER,TAŞERON İŞÇİLERİ ÖZELLEŞTİRMEDEN MAĞDUR OLANLAR SANDIKTA HESAP SORABİLSE AKP GENEL SEÇİMDE DAHA DİKKATLİ ADIM ATACAKTIR.

  • MAĞDUR

    Söylenecek tek şey var: Kadrolu İşimizi Elimzden alanlar, Çocularımızın ve Bizim Geleceğimizi karartanlar, Bizleri 4/C dene Kölelik Düzenine MEVBUR ve MAHKUM edenle ve Biz Özelleştirme Mağdurlarının DÜZENİNİ BOZANLARIN, DÜZENİNİDE Yüce ALLAH BOZAR İNŞALLAH Bizlere başka söyletecek bir şey bırakmadılar.

  • hakkı ö.

    arkadaşlar hepiniz haklısınız bende üniversite muzunu bir 4.c li olarak söyluyorum aramızda evli olanlar var!!!artık önünüze bakın bunlar kadro filan vermeyecekler!!!..duygularınızla oynatmalarına musade etmeyin sallamayın bu tur haberleri ya kendinizi böle kabul edin yada başka bi formul bulalımm bunlardan medet ummayın kendinizi üzmeyin!!