Taşeron dışarda, Karayolları içerde, 4/C’liler kapıda

Milliyet gazetesi yazarı Cem KILIÇ, Ankara’da yaptığı temaslardan sonra ayağının tozuyla konuk olduğu programda önemli açıklamalarda bulundu.

FOX TV’de yayınlanan, İsmail KÜÇÜKKAYA’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Cem KILIÇ; 600 bin taşerona kadronun söz konusu olmadığını, 23 bin 4/C’linin kadro durumunun mümkün olduğunu ama görüşmeler sonucunda netleşeceğini söyledi.

Karayolları’nda çalışan ve dava açmış olan taşeron işçilerinin de kadro almasının muhtemel olduğunu açıklayan Kılıç, emeklilikte yaşa takılanlar için ise mutlu bir haber veremeyeceğini, oryaya çıkan büyük çaplı bütçe nedeniyle bu planın da rafa kalktığını aktardı.

Sonuç itibariyle, taşeronlar kadro otobüsünde dışarıda kalmış oldu. Karayolları’nda çalışan taşeron işçilerin ise koltuklara oturduğu anlaşılırken, 4/C’lilerin yine kapıda kalmış olmasının zamanlama açısından manidar olduğu görüldü. Torba Yasa maddeleri netleşirken içeri girip boş koltuklara oturacak mı yoksa her zamanki gibi ayağı kayıp kapıdan aşağı mı düşecek bunu zaman gösterecek. (Özelleştirme.Net)

You may also like...