Talebimiz karşısında sessiz kalmayacağınızı umut ediyoruz

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre geçici personel olarak çalışan 4/C’liler, Cumhurbaşkanına seslendi.

Sayın Cumhurbaşkanımıza İthafen;

Mazlumların sesi olan ve mücadele hayatında asla vazgeçmediğiniz haklı davanızda geri adam atmayarak Davanızı sevdanız bilip tüm dünya mazlumlarının sesini her platformda duyurarak bizlere yeni bir ivme güçlü bir Türkiye kazandırdınız.

Sevgili Cumhurbaşkanım

2002 yılından bu yana Başbakanlığınız döneminde ülkemizin içinde bulunduğu tüm çıkmazlara ve ekonomik sorunlara rağmen “Çalışanın hakkını alın teri kurumadan” hadisinde yer aldığı gibi vermeye çaba gösterdiniz. Gerek iyileştirme yaparak gerek biriken Key ödemelerini yaparak bir adım öteye giderek Devletin çalışanına borcu olmaz mantığını yerine getirdiniz. Bununla kalmayıp çeşitli tarihlerde 506000 4/B li çalışana kadro haklarını vererek devlette tek çalışma statüsüne destek sağladınız. TRT başta olmak üzere Diyanet,Sağlık Bakanlığı,Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım Bakanlığındaki ve Belediyelerdeki sözleşmeli personelide kadroya geçirdiniz.

Sayın Cumhurbaşkanım;

Geriye kalan 4/C li çalışanlar ile sık sık talepler konusunda bilgi sahibi oldunuz. TÜİK,YSK,TBMM ve özelleştirmeden gelen 4/C liler ile beraber sayıları günümüzde 21000’i bulan bu statüdekiler her platformda seslerini duyurmalarına rağmen kadro haklarına kavuşamadılar.Zati alinizin hak konusundaki hassayitenizi bildiğimizden bizim kadro talebimize sessiz kalmayacağınıza olan inancımız tamdır.

Sayın Cumhurbaşkanım

Biz 4/C liler her adım attığımızda Çalışılıyor Maliyede veya başka nedenlerle bir türlü sonlanmayan kadro beklentisinin son Toplu sözleşmede Statü değişikliği kazanının sizlerin hassasiyetiyke hayata geçeceğine olan inancımız tamdır.

Bu talebimiz karşısında bizlere sessiz kalmayacağınızı umut ederek

Saygılarımı Sunarım.. (Bülent Çelikkol)

You may also like...