Sözleşmelilerin kadro umudu suya düştü!

Bakanlık, 151 bin sözleşmeli personelin kadroya alınması konusunda bir çalışma olmadığını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından, 151 bin sözleşmeli personelin kadroya alınması ile ilgili bir çalışma bulunmadığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e atfen, tüm sözleşmelilerin kadroya alınacağına dair çalışma yapıldığı ve çalışmanın tamamlandığı yönünde yer alan haberin doğru bilgileri içermediği belirtildi.

Çelik’in, bu konu gündeme geldiğinde, yerel yönetimlerde çalışan sözleşmelilerin kadroya alınmasına dair bir çalışmanın yapıldığını ve bu çalışmanın da Bakanlar Kurulu’nun bilgisine sunulacağını ifade ettiğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Haberde ise tüm sözleşmelilerin kadroya alınacağı şeklinde bir çalışma yapıldığı ifade edilerek yanlış anlaşılmalara neden olunmaktadır. 151 bin sözleşmeli personelin kadroya alınması ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır. Kaldı ki bazı sözleşmeli çalışanların da zaten kadroya geçmek istemediği bilinmektedir.” (Memur Haber)

You may also like...

 • mustafa

  ya bunlar kendine yakışanı yapıyor arkadaşlar. ayrımcılık meslekleri olmş. İnşallah kıyamet günüde Yüce Allah bunlarıda bizlerden ayırsın..bir bakan ağzından çıkanı duymaz mı. yazık.. acaba başbakan bu tür bakanları ne zamana kadar çalıştıracak. 4/c lilerin ahı tuta inşallah bunların hepsini.

 • mustafa A.

  EE tabii yerel seçimler geliyor ya işte bu yüzden sadece yerel yönetimdeki personeller için çalışma var. Biz İsrail vatandaşıyız ya hani.Hakkım zehir zıkkım olsun .Dilerim buna sebep olan sorumlular her kim ise çocukları da ömür boyu 4-c li olarak çalışırlar İnşallah. KPSS den 86 puan al ( Meslek Lisesi) kardolu işçi olarak tedaşta işe başla sonrada hobaa salla gitsin .Peki madem yetimin hakkını savunuyorsunuz E kardeşim belediyelerde vs. Muhtarların selamı ile işe giren hiç bir Eğitim ve Vasıf sahibi olmayan sözleşmeli personellere kadro verirken yetimin ARKA CEBİNDEN mi çıkıyor ki o zaman yetim hakkı olmuyor. Hem neyin yetim hakkı biz çalıştığımız emeğimizin haklı karşılığını istiyoruz. Sizin kadro verip Milli Eğitime atadığınız 5 Belediyeden gecen personelin aylık Brüt maliyetleri 15.000 TL civarında yaptıkları iş ise toplam 8 kişi ile 12 sınıf ve koridor temizliği. ben bile bir kuru canım ile onların 5 inden fazla çalışır iken bir tanesinin neredeyse yarı maaşını alıyorum ve hiç bir özlük hakkım ve statüm yok….HAKKIN HUZURUNDA HAKKIM HELAL DEĞİLDİR BİZİ BU DURUMA DÜŞÜRENLERE…..

 • Bal_Tek

  İlkokulu okumadan mı aldın be diplomayı mübarek…

  Türk Dil Kurumu ve Türkçeyi adam gibi kullanarak açıklama yapın ve anlatım bozukluğu yapmayın lütfen..

  Anlatmak istediğinizi söylemek istediğinizi keşke belki dememek için düşünerek söyleyin sayın vekiller.