Sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin komisyon oluşturuldu

KEY ödemesinden yararlanamayanlar paralarını alabilecek, sözleşmeliler kadroya kavuşacak ve memur da toplu sözleşme hakkına sahip olacak.

Seçim sonrası 3 önemli adım için çalışmalar başlatıldı.

Buna göre, KEY ödemesinden yararlanamayanlar paralarını alabilecek, sözleşmeliler kadroya kavuşacak ve memur da toplu sözleşme hakkına sahip olacak.

İlgili bakanlıklar tarafından başlatılan çalışmalarla seçimden sonra 3 önemli adım atılması hedefleniyor.

Kanun hükmünde kararnamelerle yapılması planlanan düzenlemelerin ilki, memura toplu sözleşme hakkıyla ilgili.

Memur ve memur emeklisinin daha fazla zam alabilmesine imkan sağlayacak bu düzenlemenin Ağustos ayında yapılacak zam görüşmelerine yetiştirilmesi planlanıyor.

Ve sözleşmelileri yakından ilgilendiren müjdeli haber.

200 bin sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin komisyon oluşturuldu.

Çalışmalarını sürdüren komisyon raporlarını hazırlarken, seçimlerin ardından tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi sağlanacak.

Konut Edindirme Yardımı’ndan yararlanamayanlar da seçimden sonra paralarını alabilecek.

Yaklaşık üç yıldır devam eden KEY ödemeleri, 31 Mart 2001 tarihi itibariyle sona erdi.

Bu süreçte, 500 bin hak sahibi vatandaşlık numarası olmadığı için para alamamıştı.

Çalışmalar yapıldı ve 200 bin kişinin vatandaşlık numarası bulundu.

Sayının artırılması planlanıyor. (TRT Haber)

Özelleştirme.Net Notu
Değerli arkadaşlar. Bu ifadelerle hemen sevinmeyelim. Tüm sözleşmelilerin içinde 4/C var mı yok mu belli değil. Daha önceki tecrübelerimize dayanarak tereddütlü yaklaşmalıyız. O yüzden bir an önce vakit kaybetmeden BİMER ve AKİM’e konuyla ilgili başvuru yapalım. Konuyla ilgili olarak burada yayınladığımız mektubu başbakanlığa gönderelim. Bu düzenlemenin içinde 4/C’lilerin de yer alması noktasında taleplerimizi dile getirelim.

You may also like...

 • fikret kaplan

  arkadaşlar benim aldığım duyumlara göre biz 4-c lilerde bu kadro verileceklerin arasında varız.direk 657-a olarak işe alınacağız 1 yıllık aday memurluktan sonra asalet onaylanacak aynen yeni memurlarda olduğu gibi bizde yeni memur olarak işe başlayacağız,1982 yılında çıkan bir yasada işçilikten memurluğa geçişte yeni işe girilen memurun maaş ve haklarının aynısı olacak yani geçmişe dönük aldığımız tüm haklar ve sigorta pirimlerimizin tamamı yok sayılacak yeni memurun pirimleri ne olacaksa (yada emekli sandığı ne uyğuluyorsa)bizimkide aynı olacak anlayacağınız yatan onca yüksek prim boşa gidecek özellikle emekliliği yaklaşanlar için kötü alacağı emekli maaşı bayağı düşecek: örnek 20-25 yıllık kamu işçisi olup 4-c li olan bir arkadaş şu ana kadar olan primleriyle 1800 tl emekli maaşı alacakken memur olursa eyer yaklaşık 1050 tl maaş alacak bu kadar fark var yani bizi memur yapmak istemelerinin temel sebebi bu devletin bayağı karına olacak yoksa bizim kara kaşımız kara gözümüz için yada sendikaların baskılarından vb değil yani

 • hüseyin

  Fikret kaplan arkadaşım. 25.05.2011 tarihindeki yorumda 1982 yılında çıkan bir yasadan bahsediyorsun. Bu yasayı nasıl bulabilirim. Bana yardımcı olursan sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

 • gülay

  fikret bey duyumlarınız ne kadar yanlış gördüğünüz gibi onlar üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor kapsam dışında bırakılıyor.1800 tl emekli maaşı olan da hiç bir 4/c li arkadaşım olmadı daha bence siz dersinizi iyi çalışmamışsınız havadan atıyorsunuz ya tutarsa

 • sefer

  milli egitimde çalışan taşören işçilerine kadro neden verilmiyor

 • MEHMET KAPLAN

  beki Öğretmenevlerinde çalışan binlerce geçici işçiler var. bu işçilere kadro verilecekmi. bu arada öğretmenevleri özelleşitiriliyor bu kadar çalışan gecici işlere ne yapacaklar buda merak konusu oldu yaniii hadi sizde evinize gidin diyecekler başka alternatif yoktur.

 • yakup özöğretmen

  bizler öğretmen evinde 7 yıldır gece gündüz çalışmaktayız .BİZLER DE KADROYA NE ZAMAN GEÇECEĞİZ DİYE HAYALİNİ KURMAKTAYIZ.YÜCE DEVLETİMİZİN BİZLERİDE DÜŞÜNECEĞİNE İNANIYORUZ.

 • yakup özöğretmen

  AFŞİN ÖĞRETMEN EVİNDE ÇALIŞAN SÖZLEŞMELİ İŞÇİLERİZ. BİZLERİNDE GELECEK OLARAK KADROYA GEÇMEMİZİ TALEP EDİYORUZ .İLGİLİLERİN BİZLERİDE GÖRMESİNİ TALEP EDİYORUZ. SAYGILARIMLA ARZ EDERİM.