Sözleşmeli Personele Müjde

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 4-B kadrosundaki 300 bin personelin 4-A kadrosuna alınacağını açıkladı, zamanlama konusunda bilgi verdi. CNN Türk`te canlı yayına katılan Babacan, sözleşmelilerin kadroya alınmasına ilişkin soruyu yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 4-B kadrosundaki 300 bin personelin 4-A kadrosuna alınacağını açıkladı, zamanlama konusunda bilgi verdi.

CNN Türk`te canlı yayına katılan Babacan, sözleşmelilerin kadroya alınmasına ilişkin soruyu yanıtladı. `4-B`deki 300 bin personel 4-A kadrosuna alınacak` diyen Babacan, şunları kaydetti:

“Statü değişecek. Her sene sözleşme imzalamaktan kurtulmuş olacaklar. Zamanlaması o kadar çok da endişe edilmemesi gereken bir konu. Zaten süresi dolan yenileniyor. Önemli olan bu konuda siyasi kararın verilmesiydi. Bu kararı siyasi olarak almış durumdayız.”

ZAMANLAMAYI BÜYÜTMEYİN

Sözleşmelilerin oyalandığı yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine de Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son birkaç haftaya kadar bununla ilgili kesin kararımızı vermemiştik. Başbakanımız Memur-Sen`in Genel Kurulunda bu konuda bir çalışma yapıldığını açıklamıştı. En son Samanyolu TV`de Sayın Başbakanımızın açıkladığı, artık karar verdiğimizin açıklamasıdır. Artık çalışma değerlendirme safhasını geçtik. Kararımızı verdik, bu bizim bir sözümüz haline geldi. Bunun zamanlaması şimdi mi yoksa Meclis açıldıktan sonra mı, bunun çok büyük mesele haline getirmemek gerekir. Verdiğimiz her sözü tuttuk. Önemli olan çalışanlarımızın o güvenceyi hissetmesi. Onu da yapacağız. Kanun hükmünde kararname hukukcuların biraz itilafı var. Bununla yapılamayabilir. Mecliste yasal düzenleme gerekebilir.” (AA)

You may also like...

 • oktay

  hiç mi inancınız yok hiç mi vicdanınız yok sizin

 • Ali Yazıcıoğlu

  4/b 4c diye sınıfları ortaya çıkararak kadrolaşmaya engel olan kamuyu yok eden özelleştiremeyeceği kurumları dolaylı olarak sözleşmeli personel çalıştırmak suretiyle özel sektör statüsüne sokan bu hükümetin 12 hazıran sonrası iktidar olduğunda kadro vereceğine inanan varsa söylenecek söz yok demektir.

 • son adaletci

  anladık bu bir seçim yatırımı. söz veriyorum size; maden kadroyu seçimden sonra vereceksiniz benim de oyum vallah billah akp’ye (zamanlamanın önemi yok ya, 13 haziranda akp ye oy vermeyen öyle olsun) oy vereceğim.

 • Memet ÖZDOĞAN

  Değerli arkadaşlar yine anlaşıldıki aynı oyun aynı seneryo 6 yılı geçti 4/c li olarak çalışıyorum yine hüsran yine hüsran.2007 de 210 bin mevsimlik işçiler kadroya alındı onların adına sevindik bizide bir dahaki seferde alacaklarını söylediler Allah bize nasip eder dediler yine bizi ayırdılar noldu Allah nasip etmedimide 4/c lileri kadroya almıyorsunuz üstelik 300 binin onda biriyiz bunu ben söylemiyorum 2007 de seçim öncesi mevcut hükümetin yetkilileri söyledi trt 3 te bir bütçe görüşmesinde. 25 yıllık çalışanım kadroluydum sattılar özelleştirme demiyorum alan adam binaları yıktı arsayı çok yüksek fiyata satarak ticaret yaptı uyduruk bir yasayla iş verdiler düşük maaşla birde bunlar işsizdi sokaktan topladık diyerek milleti kandırmaya çalıştılar, hakkımı helal etmiyorum.

 • he

  ya sattırdığın tuzladaki çalışan insanların hakları ne olacak be insafsızlar onlara gelince bütün kapıları kapatıyorsun yok bütçe açık verir yok çalışma yapamayız size gelince 100 de 170 zammı bir gecede cebe indiriyorsunuz zehri zıkkım olsun aldığınız paralar