Sözleşmeli öğretmenler ve 4/c’li çalışanlar kadroya geçirilmeli

Memur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir Sen) Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, sözleşmeli öğretmenler ve 4/C’li çalışanların biran önce kadroya geçirilmesi gerektiğini bildirdi.

Sofuoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlar Kurulu’nun, sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar ile 4/C’li personeli ilgilendiren kamu kurum ve kuruluşlarındaki geçici mahiyetteki işleri yürütmek üzere geçici personel istihdamı ve bu personele ödenecek ücretler hakkındaki kararda değişiklik yaptığını belirtti.

Bu değişikliklerin sözleşmeli öğretmenlerin ve 4/C kapsamında çalışan personelin taleplerini karşılamaktan uzak olduğunu savunan Sofuoğlu, sözleşmeli öğretmenlere verilen kadro sözünün üzerinden 2 yıldan fazla süre geçtiğini, buna rağmen kadroya geçişin henüz başlatılmamış olmasının sözleşmeli öğretmenleri derinden üzdüğünü ve mağdur ettiğini ifade etti.

Bakanlar Kurulu’nun bu kapsamda yaptığı düzenlemelerin eksik olduğunu ve sözleşmeli öğretmenlerle 4/C’lilerin beklentilerini karşılamadığını ileri süren Sofuoğlu, öğretmenlerin ve 4/C’li personelin taleplerinin biran önce karşılanması gerektiğini kaydetti. (AA)

You may also like...