Söylenemeyen gerçek

Uzun zamandır ortalıkta dolaşan kadro söylentilerinden var ya da yok diye kesin bir ifade duymadık. Aslında satır aralarında söylenemeyen gerçekler yazıyor.

Bilindiği üzere Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU, geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ile bir görüşme yaparak 4/C’lilere kadronun da olduğu taleplerini aktarmıştı. Ancak görüşmeden sonra yapılan açıklamada sadece taleplerin iletildiği söylenmiş, başbakanın ne söylediğinden bahsedilmemişti.

Dün ise Ahmet GÜNDOĞDU, Hacı bayram TOMBUL ile birlikte Çalışma Bakanı Faruk ÇELİK ile görüşerek aynı talepleri ona da iletmişti. Görüşme neticesinde yine benzer ifadelerle tek taraflı bir bilgilendirme gerçekleştirildi.

Bu görüşmelerin ardından Gündoğdu, Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamada; “Değerli 4-C’liler. Hükümet kadroyu verseydi hep beraber sevinirdik zaten. Gayretlerimiz kadroyu verdirmek içindir.Yangına su taşırsak iyi olur” ifadelerine yer verdi.

Arkasından AKŞAM Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin PAZARCI’da Tahran dönüşü uçakta başbakana yönelttiği soruya karşılık verdiği cevabı yazdı. Pazarcı da; “EYT’liler ve 4 c’liler, size söz verdim ve Başbakan’a sordum. Ancak, seçim öncesi sizlerle ilgili bir çalışma olmadığını söyledi.” şeklinde bir twit attı.

Bu iki mesajı okuyunca şu sonuç ortaya çıkıyor. Son dönemde iyice dillendirilen 4/C’ye kadro laflarının taraflarından biri olan Memur-Sen ısrarla bu talebi dillendiriyor ancak diğer taraf olan hükumet yetkilileri ise geçmişe atıfta bulunarak yaptıkları iyileştirmeleri sıraladıktan sonra kesin bir cevap vermeseler de (Mehmet Şimşek hariç) açık kapı bırakıyorlardı. Son olarak Ahmet GÜNDOĞDU’nun başbakan ile yaptığı görüşme neticesinde attığı mesajdan başbakanın olumsuz yaklaştığını anlıyoruz. Hiç bir kaygısı bulunmayan Emin PAZARCI’nın ise seçim öncesi bir çalışma olmadığını başbakanın ağzından açıkça dile getirdi.

Böylece bir taraf, üye kaygısıyla olmayacak duayı dillendirmeye devam etmekte, diğer taraf da oy kaygısıyla hayır demeyerek yıllardır oynanan oyun bir kez daha sahnelenmiş olmaktadır. Burada olan umutları sömürülen, acaba bu sefer olacak mı diye kalbi pır pır atan mazlum geçici personele olmaktadır. Birisi çıkıp; “Kardeşim kadro yok” dese bu insanlara bundan daha az zarar vermiş olur.” (Özelleştirme.Net)

ahmet-gundogdu-twit

emin-pazarci-twit

You may also like...