Sizlere sessiz sesimi anlatacağım duyacak mısınız?

Büro Memur-Sen Van Şubesi, Başkan Yardımcısı Bülent ÇELİKKOL’un yazısı.

Yıl olmuş 2016 sonu halen kara düzen bir statüde çalışıyoruz. Hızlı trenler, metrolar, Marmaraylar ülkem kalkınmada bizler halen kara tren statüde halen sandalla kürek çekmekteyiz.

Kaç bakana anlattık çalışıyoruz dediler,bizler çalışırken onlar istemediler çalışılınca gördük nelerin başarıldığını.Yıllardan 2016 halen izin hakkı olmayan, tedavisi sınırlandırılan hasta olmak hakkı yok hükmünde sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. 4/C li personelleri tanırsınız haksızlığı feryadlarında yaşarlar duyanlar duymayanlara anlatır onlarda kim? Diye sorarlar. Halen böyle bir çalışma şekli var mı diye bakarlar birbirilerine.

Şu an TBMM de 2017 bütçesi görüşülmekte hani hak savunucuları nerde gözlerimiz aramakta. Yakında 2017 yılı 4/C çalıştırılması için Bakanlar Kurulu Kararı çıkması gerekmekte. Bu kararname sadece imza atacak Bakanların ismi değişecek herşey aynı kalacak. Hadi bu defa şaşırtın bizleri değişecen birşeylerin başlangıcında “UMUDUN” beklentinin ne olduğunu karşılığını görelim.

Şimdi sesimin kısıklığında sessizliğin feryadında kelimelerle anlatacağım. Anlatmaktan ziyade yaşanmış çaresizliğin resimlerinde yansıyan sosyal medya karelerinde kalmamasını umut ettiğimiz tebessümlerimizi yazıyorum. Yıl olmuş 2016 halen mağdur statüde Kara düzen çalışma hayatımızın sosyal yönü olmayan her kanunu bizlere uygulayan Sisteme soruyoruz YETMEDİ Mİ? Haydi paydaşlarımız herkes üzerine düşeni duyacak mı? Bekleyelim Görelim… (Bülent ÇELİKKOL)

You may also like...