Şimşek’in namazı kılındı

Başkent’te Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralleri ile kömür ocaklarının özelleştirilmesine tepki için toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşları, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na yürüdü.

Başkent’te Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralleri ile kömür ocaklarının özelleştirilmesine tepki için toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşları, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na yürüdü. Grup, söz konusu kurum önünde tabutla eylem yapıp, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in temsili cenaze namazını kıldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen işçiler sabah saatlerinde Sıhhiye Toros Sokak’ta bir araya geldi. Türk-İş önderliğinde gerçekleştirilen eyleme, KESK, DİSK, Yol-İş, Petrol-İş’in yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşları katıldı. Eyleme ayrıca, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi’nin de aralarında bulunduğu bazı CHP’li vekiller destek verdi.

Celal Bayar Bulvarı üzerinde toplanan grup üyeleri burada kortej oluşturup, Kurtuluş’taki Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na yürüdü. Yürüyüş sırasında çeşitli sloganlar atan grup üyeleri, özelleştirme karşıtı dövizler taşıdı. Grubun önü bina önünde çok sayıda Çevik Kuvvet ve TOMA araçları tarafından kesildi.

Burada toplanan grup üyeleri yanlarında getirdikleri tabutla Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in temsili cenaze namazını kıldı.

Yapılan temsili gösterinin ardından konuşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Yatağan ve diğer ilçelerdeki özelleştirmelere izin verilmeyeceğini ve 30 Mart yerel seçimlerinde milletin gereken cevabı vereceğini belirtti.

Açıklamanın ardından grup üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı. (Cihan)

You may also like...