Sendika Konusunda Önemli Açıklamalar…!

Bilindiği gibi geçen hafta 4/C’lilerinde sendikaya üye olabileceğine ilişkin bir haber yayınlamıştık.

Daha önce sitemizde “Geçici Personel sendika üyesi olabilecek.” başlıklı bir haber yayınlamıştık. Bu haberimizden sonra arkadaşlarımız hemen gidip sendikalara başvurmaya başlamışlar.

Lütfen dikkat arkadaşlar..!

Böyle bir hareket kesinlikle hatalıdır. Biz sadece bir internet sitesinin haberini yayınladık. Kimseye artık sendikaya üye olabilirsiniz demedik. Haberden de anlaşılacağı üzere mahkemenin verdiği karar üzerine yapılmış bir yorumdur.

Bizlerin de sendikaya üye olabilmeleri için başka yayınlar olması gerekiyor. Bu konuda gerekli araştırmaları yapıyorum. Bazılarınızın bildiği gibi zaten yıllardır sendika üzerinde çalışıyorum. Lütfen acele etmeyelim ve hiç bir sendikaya üye olmayalım.

Bizim sorunumuz halen faaliyet gösteren sendikaların çözebileceği bir sorun değildir. Ayrıca 5 yıldır geldiğimiz noktadan sonra bu mücadeleyi başkalarının yörüngesi altında yürütemeyiz. Başarılı da olamayız.

Sendika konusunda yaptığım araştırma devam ediyor. Zamanı geldiğinde ne yapmamız ve neden öyle yapmamız gerektiğine dair bir raporu bu siteden yayınlayacağım. O zamana kadar lütfen çil yavrusu gibi dağılıp gitmeyin.

Zaten şu anda sizi sendikalı yapacak kişiler de sadece size bir kart vermeden öteye gidemezler. Bu konudaki görüşlerimi bir kez daha düşünün ve bunca yıllık birikimi heba etmeden hareket etmeye çalışın.

Unutmayın eşşekten düşmeyen düşenin halinden anlamaz. Halinizi anlamayanlar derdinize derman da olamaz.

Saygılarımla
Süleyman ÜSTÜN

You may also like...