Sayın Başbakan 4C’liler kadro istiyor

Diyarbakır’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçiş güzergahında bulunan esnaflar bugün kepenk açmadı.

Diyarbakır’da esnaf, partisinin il kongresine katılmak üzere Diyarbakır’a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etmek için kepenk açmadı. Başbakan’ın yol güzergahı boyunca kullanacağı Kuruçeşme, 5 Nisan, Dörtyol, Lezgin Avcı Caddesi, Alay, Kaynartepe gibi birçok yerde esnaf, fırın ve eczaneler hariç işyerlerini bugün açmadı. Kentin birçok noktasında halkın sokağa çıkmaması ise kentte sessiz bir hava yarattı.

Yoğun polisiye önlemler
Kentte alınan yoğun polisiye önlemler dikkat çekerken, polis, Havaalanı, Kuruçeşme ve Alay kavşaklarına yığınak yaptı. Polis ekipleri, yurttaşları kimlik kontrolünden geçirirken, birçok binanın çatısına da keskin nişancılar yerleştirildi. Başbakan Erdoğan’ın geçiş güzergahındaki mahallelere ve caddelere de özel harekat polisleri konuşlandırıldı. Kentte TOMA, akrep tipi, sinyal karıştırıcı araçlar ve trafik polisleri sürekli devriye geziyor.

Pankart çelişkisi
Kentin birçok noktasına AKP bayrakları asılırken, seçilmişlerin atanmışlar tarafından tutuklandığı bir kentte “Seçkinlerin değil seçilmişlerin iktidarı” yazılı pankartın asılması dikkat çekti. Havaalanı Kavşağı’na AKP Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından asılan “Uzat elini Diyarbakır geleceğe yürüyelim” yazılı pankarttın altında KESK Diyarbakır Şubeler Platformu’nun “Sayın Başbakan 4C’liler kadro istiyor” yazılı pankartı yer aldı. (Birgün)

You may also like...