Sarıeroğlu’na 4/C’liler için soru önergesi verildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na yanıtlaması istemiyle TBMM’de soru önergesi verilerek 4/C’li personellere ilişkin önemli sorular soruldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) toplantısında bir soru önergesi yöneltildi.

Kadro Konusu Yer Alıyor

Bakan Sarıeroğlu’na 4/C statüsündeki kamu personellerinin durumunun ne olacağı konusunda bir soru önergesi yöneltildi. Önergenin içeriğinde 4/C statüsündeki kamu personellerinin kadro konusu da yer alıyor. Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından Meclis gündemine taşınan soru önergesine Bakan Sarıeroğlu’nun yanıt vermesi için sorular sorulduğu belirtildi.

Önergede Yer Alan Sorular

Niğde vekili Gürer tarafından hazırlanan soru önergesinde, 4/C statüsünde kamu kurumlarında görev alan kaç personel olduğu, kadronun verilmesi ve ek ödeme sorunlarının giderilmesi yönünde bir çalışmalarının olup olmadığı soruları yer alıyor.

Genel Kurul Görüşmelerinin Ardından Bakan Sözlü Yanıt Verecek!

Milletvekili Gürer 4/C statüsünde görev alan kamu personellerinin sorularını dile getirmiş oldu. Gürer ayrıca Çalışma Bakanı’na üniversite mezunu olan işçilerin memur veya sözleşmeli personel olarak atanması durumuna ilişkin çalışmalarının olup olmadığını sordu. Sözlü halde gerçekleştirilen bu soru önergesi Meclis Genel Kurulu gündemine girecek ve Çalışma Bakanı Sarıeroğlu Meclis Genel Kurulu gündeminde görüşülmesinin ardından yapılacak toplantı ile önergede bahsi geçen sorulara sözlü olarak yanıt verecek. (Kamu İlanları)

You may also like...