Şandır’da açıklama

Mehmet Şandır ın arkadaşımıza gönderdiği özür postasını aynen yayınlıyoruz.

Değerli Kardeşim,

Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e sorduğum bir sorunun yanlış anlaşılması dolayısıyla üzüntü beyan eden ifadelerinize ve tepkilerinize saygı duyuyorum.

Yanlış anlaşılmış olmak bizi de üzmüştür.

Sizler de ifade ediyorsunuz; 4/C’lilerin sorunlarını TBMM kürsüsünde en çok konuşan milletvekillerinden biriyim.

Meclis tutanaklarına girerseniz bunu göreceksiniz.

Benim konuşmalarımda hiçbir zaman özelleştirmeden gelen ve diğer 4/C’liler diye bir ayırım olmamıştır. Ancak her konuşmamdan ve sorumdan sonra Bakanlar, özelleştirmeden gelen 4/C’lilerin, haklarını verdiklerini ve rızaya dayalı bir sözleşme ile bu şartları kabul ettiğinizi, bizim konuyu istismar ettiğimizi iddia etmişler ve muhalefeti suçlamışlardır.

Bunu Meclis tutanaklarında okuyabilirsiniz.

Aslında bunu siz de biliyorsunuz.

Sayın Faruk Çelik’in, yeniden bu yola girmemesi ve bahane bulmasının önünü kesebilmek için 4/C konusunu bu ifadelerle sordum.

Asla, “özelleştirmeden gelen 4/C’li” diye bir ayırım yapmak kastım ve niyetim olamaz.

Böyle bir varsayım da doğru değildir.

Sizlerin konusunda 5 yıldan bu yana her ortamda verdiğimiz mücadele ortada iken böyle bir anlam çıkartılmış olmasından dolayı üzüntülerimi ifade ediyorum.

AKP Hükümetleri çıkardıkları yasalarla çalışma hayatının çivisini çıkardılar.

“Eşit işe eşit ücret” iddiası ile çıkarılan KHK bile baştan sona çalışanlar açısından adaletsizliği esas alan bir düzenlemedir.

Bütün gücümüzle buna karşı çıkmaya devam edeceğimizi ve sizlerin haklarınızı savunacağımızı bilmenizi diler, saygılar sunarım.

Mehmet ŞANDIR
Mersin Milletvekili
MHP Grup Başkanvekili

You may also like...