OGM çalışanlarının %2’si geçici personel

Orman Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir basın açıklaması ile 2018 yılı performansı programını yayımladı. Yayımlanan performans programı kapsamında kurum bünyesinde görevli personel sayısına ilişkin de bilgiler verildi.

Orman Genel Müdürlüğü resmi web sayfası üzerinden bir basın açıklaması yayımladı. OGM tarafından yayımlanan basın açıklamasında, kurumun 2018 yılı performansı programı açıklandı.

Yayımlanan söz konusu performans programı kapsamında ayrıca kurumun personel sayısına ilişkin de bilgiler verildi.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL SAYISI AÇIKLANDI

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 2018 yılı performansı programı açıklamasında, kurum bünyesinde görev yapan personel sayısının yıllara göre değişimi paylaşıldı.

2013 yılından 2018 yılına kadar olan personel sayısına ilişkin bilgilerin verildiği basın açıklamasında ayrıca kurum çalıştırdığı personel unvanlarına dair de bilgiler verildi. Yayımlanan duyuruya göre, Orman Genel Müdürlüğü memur, sürekli ve geçiçi işçi ve sözleşmeli ve geçici personel statüsünde toplam 37.098 personel çalışıyor.

Personellerin kadroya göre dağılımları ise şu şekilde, 17.116 memur, 156 sözleşmeli personel, 709 geçici personel, 10.959 sürekli işçi ve 8.158 geçici işçi.

Orman Genel Müdürlüğü merkez ve taşra birimlerinde Aralık 2017 tarihi itibariyle istihdam edilen memur, sözleşmeli personel, sürekli ve geçici işçi ile geçici personel sayısı 37.098’dir. Personelin, % 46’sı memur, % 52’si sürekli ve geçici işçi, % 2’si ise sözleşmeli ve geçici personel statüsünde istihdam edilmektedir. (Kamu Personeli)

You may also like...