Neyi, nerede, niçin arıyoruz?

Biz ararken.. Sağlığı doktorlarımızda ararken Önümüzde ki engel 4/C sözleşmesi..Tedavi olmayı isterken önümüzdeki engel özlük haklarımız. 657 nin 4/C maddesince çalışan bu personele her hak bu kadar yasakken bizler ne için neyi nerede arıyoruz?

Seçim zamanı meydanlarda vekil adaylarının şeref ve haysiyetlerini ortaya koydukları ziyaretleri arasındaki söylemlerde. Toplu Sözleşme Masasına gelsin konuşuruz diyen Bürokrasinin yalan yalan koltuklarında..Yada talep ettik, istedik, çalışılıyor vs… Çalışılan ne? Sorusu hep soruldu Cevap? Nerede ve Kimde? Büyüdük büyüdük ancak özlük haklarımız yok sahi bizi neden anlamıyorsunuz Sendikalarımız ve Bakanlarımız. Brüt üzerinden maaşı vergi dilimine girer,Aile yardımından vergi kesilir ses yok…

“İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” denilir insanın yaşamaması için tedavi günü 30 günle sınırlanır. Sahi sınırlayan kim? Hastaneye gideriz 30 gün rapor sınırlamasını anlatmaktan doktorla kavga ederiz,Kurum 30 günü aşarsan maaş yok der, SGK kesilir der, Aile yardımından faydalanamazsın NEREDE ve neyi yaşıyor bu 4/C liler. Bileniniz VAR MI? Sorulara verilen cevap aynı sizin için bu kadar şey yaptık daha ne istiyorsunuz şeklinde azar niteliği taşıyan yanıtlar.. Liste uzun. Ancak tahammül sınırlarımız sabit..

Bizler duyurduk Duymak isteyenlere. Bizler anlattık anlamak isteyenlere. Fetöcü olup ihanet etmedik kıt kanaat yaşam mücadelesini sürdürdük vermeyen siyasete hakaret etmedik ancak bu işin çilesini hep 4/C liler çekti. Şimdi SENDİKAYA düşen amasız,gayrısız,lakinsiz bu feryadı son bir defa muhataplarına anlatmak ciddiyeti muhafaza etmektir.

You may also like...