Ne çektiniz be 4/C’liler

Şunlar da hoşunuza gidebilir..!

 • 4c

  Olmadı yapamadık diye bir şey mümkün mü acaba bence mümkün değil istenildiğinde her şeyin yapılabildiğini biliyoruz. Yeterki siz isteyin. Buradaki durum şunu gösteriyor ki, sizler kadro verilmesini istemiyor ve lafı döndürüp dolaştırıyorsunuz. 4 c liler derken önemli bir şey vurgulamak istiyorum burada. Bir kısım 4 c liler var ki bunlar özelleştirme neticesinde devletin işten çıkartıp özele devrettiği ve sonra bir de özel şirket tarafından çıkarılan insanların işsiz kalmasıdır. Yani bir zaman kadroları olan fakat devletin özelleştirme yapması sonucu işten atılan insanlar..yani 4c bizim seçimimiz değil devletin seçimidir. İşsiz kalan insanların iş bulamamak adına 4c ye boyun eğmesidir. Burada insanlara diyemezsiniz ki niye 4c oldunuz. İnsanlar dışarıda işsiz kalmamak adına bunu kabul ettiler. Çünkü dediler ki eğer 4c kabul etmezseniz tekrar bu hakkınızda olmayacak. Ne var dı ki, özelleştirsen fakat sonra işçini tekrar kendi bünyende korusa idin .Özelleştirme neticesinde tüm memurlar diğer kurumlara özlük hakları ve aynı maaşları ile devredilirken. işçiler çalıştığı tazminatları zorla verilerek işten çıkartılmıştır. Burada ne söylemek istiyorum gerisini sizin anlayışınıza bırakıyorum. Kalın sağlıcakla..

 • 4-c’li köle

  Sayın İsmail KONCUK,Habertürk kanalında Türkiyenin nabzı haber programda 4-c konusunu yapılan haksızlıkları kölelik düzenini,4-c’lilerin insanlık dışı çalıştırıldıklarını en açık anlatımıyla dile getirdi.Sendikaların içerisinde 4-c zulmünü en açık şekilde dile getiren,kimseden çekinmeden dobra dobra konuşan İsmail KONCUK bey’e yaptığı açıklamalar için teşekkür ediyorum.

 • 4-c’li köle

  Ne yazıkki,o kadar cahil ve akılsızız ki 4-c mağdurları olarak 23000 kişi biraraya gelip Ankara’yı yerinden oynatamıyoruz.Kadroyu almak veya kölelik düzenine boyun eymek bizim elimizde ve bizler bu kadar aciziz.

 • KAMUDA TAŞÖREN çalışan tüm işçiler

  4 c’lilerle birlikte tüm KAMU KURULUŞLARINDA çalışan taşören işçilere kadro verilmesinin tam zamanıdır.Çünkü bu konuda iktidardaki AK parti hükümetinin oy pusulasını yükselmesinin en büyük etkenlerinden olucaktır.”Son zamanlarda hükümete karşı yapılan tüm engelleyici hemfikircileri insanlığa davet ediyorum.Hükümetimizin yeni projelerini ve insanlığın kalkınması için yapılan tüm çalışmaları engelliyorsunuz.Bunun hesabını er ya da geç vericeksiniz.”Şimdi TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI olarak hükümetimizden KAMU KURULUŞLARINDAKİ 4c’li veya bunun gibi statüde olan taşören firmaları ayırmaksızın çalışan tüm herkesi MEMUR veya İŞÇİ KADROYA alınmasını talep ediyorum.Bununla ilgili çalışmarın hızlandırılmasını rica ederim.

 • ahmet genç

  samsun çarşaba orman işletmede çalişyorum mevsimlik olarak işe girişim 1993 yil de başladim hala kadro yok allah severseniz bakalar buna bir çare düşünün bizler çok eziliyoruz her iş yapiyoruz birtek bok taşitirmiyolar gerisi her iş yapiyoruz yeter

Facebook Yorumları

Yorum