Memur-Sen'den 4/C'li Çalışanlara Müjde

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı İdris Maden: “M 4/C’li Memurların Çalışma Sürelerini 12 Aya Çıkartılması Memur Sen’in Baskısıyla Hükümet Duruma El Attı”

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı İdris Maden, 657’ye tabi olan 4/C’li yılın 10 ayı çalışan memurların çalışma sürelerini 12 aya çıkartılması ve maaşlarının iyileştirilmesi yönünde çalışmaları kapsamında hükümetin bu konuya el attığının müjdesini verdi.

Büro Memur-Sen Samsun Şube Başkanlığı İl Divan Toplantısı düzenlendi. Şube binasında düzenlenen toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı İdris Maden, Büro Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Büro Memur-Sen Samsun Şube Başkanı Fevzi Gül ve ilçe sendika başkanları katıldı. Toplantıda konuşma yapan İdris Maden, 4/B’li ve 4/C’li çalışanlara müjde verdi. 4/C çalışanlarla ilgili Maden, “Memur-Sen onları unutmadı. Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen’in aracılıyla kanun teklifi verildi.

Sendika olarak bizim önerdiğimiz bir tekliftir. Arkadaşlarımız tam yıl çalışacaklar. Bilindiği gibi 4/C’li çalışanların yıl içerisinde 10 ay çalışıyor. Personelimiz için bu büyük bir sıkıntı. Hem ücretlerinin iyileştirilmesi hem de 12 ay çalışması yönünde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu konuyu Memur-Sen’in baskısıyla hükümette şu anda el atmış durumdadır.

Bunun yanı sıra 2008 yılında hükümetle görüşülen ve mutabakata varılan konuların yasalaşması istiyoruz. Bu konuda çalışmalarımız var. Hükümet bir çalışma başlattı. 4/B ile mutabakat metninin eş durumu nakil yapılması anlaşmaya mutabakat varıldı. Hükümet kanalıyla görüşmeler sonucu inşallah eş durumu çalışanlarımızın nakilleri yapılacak” dedi.

Büro Memur-Sen Samsun Şube Başkanı Fevzi Gül ise hükümetin kamu çalışanları arasında ki ücret adaletini sağlaması gerektiğini dile getirdi. Bu konuda bütün memur sendikalarına seslenen Gül, “Gelin birlik olalım. 2009 Toplu Görüşme Masası’na, ağız alışkanlığından olsa gerek herkes 3 şart koşar. Ancak, ben 4 şart koşarak oturalım diyorum.

Bunlar ise, toplu sözleşme ve grev hakkı, memura siyaset hakkı, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun yeniden düzenlenmesi ve Sosyal Güvenlik Yasası bilir kişilerle tüm sivil toplum kuruluşlarıyla yeniden gözden geçirilmesi ile bazı eksiklerin ve yanlışların yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Bu yönde tüm memur sendikaları birlik oluşturması gerekir” şeklinde konuştu. (Net Habercilik)

You may also like...