MEB: “Üst yargı kararı var ise geçmişteki ödemeleri geri alın”

MEB, 4/C’li personele mahkeme kararı üzerine verilen ek ödemelerin, itiraz veya temyizdeki bozma kararı üzerine geri alınması gerektiğini belirtti.

Devlet Personel Başkanlığı, geçtiğimiz ay Türkiye Kamu Sen’e verdiği görüşte, 4/C’li personele geçmişe yönelik borç çıkarılmamasını istemişti.

Ancak, DPB görüşünde, geçmişe yönelik borcun, üst mahkemelerin bozma kararını da kapsayıp kapsamadığı belirtilmemekteydi.

Kamu Sen, söz konusu bu görüşe dayanarak taşradaki kurumlara başvuru yapmaya başladı ve mahkeme kararı olsa dahi 4/C’li personele geçmişe yönelik borç çıkarılmamasını istedi.

Başvuru yapılan illerden birisi olan Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyu MEB’e sordu.

MEB’den verilen cevapta, Devlet Personel Başkanlığı görüşünün dikkate alınmaması, eğer üst mahkemede bir bozma kararı var ise, daha önce idare mahkemesi kararına binaen verilen ek ödemelerin geri alınma istendi. (Memurlar.Net)

2016.03.25 - 4C Kapsamındaki Personel

You may also like...

  • htunc72

    Almaya gelince mahkeme kararına uyun kazanmışsa görüş yazıp vermeyin bu mu sizin adaletten anladığınız

  • misafir

    eskilerin bir atasözü varmış efelerin toprağına güneş erken doğarmış devlet memurunun yerini satıcaksın 7 yıl dışarıda bekliyecek bankalara borçlanacak sonra işe alınacak ama 10 aylığına devam edecek her yıl 3 ay boşluklar ssk ödenmiyecek tabibi çalışmayanın maaşıda ödenmez ama alacak oldumu ödeyin peki adalet yalnızca 657/4celer içinmi aciz kalıyor yüce türk milleti adına ne mutlu türküm diyene

  • murat

    Vergi alırken 4c mi diye bakmayın ama iş maaşa,ek ödemeye geldimi bu 4c’li vermeyelim. Bu şerefsizlik sizin boynunuzda hep asılı kalacak.namert olmak bu olsa gerek.