Maliye Bakanlığı’nda adalet dirhemle

4/B’ye geçmeyi bekleyen 4/C’lilerden, Maliye Bakanlığı’na sitem dolu sözler.

Sayın Başkan(ım)larımız

Maliye Bakanlığı ve bürokratları sadece kendi bakanlık personeli karşısında değil tüm kamu çalışanlarının hakları karşısında “Kör, Sağır ve dilsizi oynamaktadır.Vergi kesintilerinde ki yüzdelik dilim artık sömürüye dönüşmüştür. Bizlerden kazanla alınan vergi karşısında mükellef bazında her torbada af ve uzun vadeli taksit kamu personelini rencide etmektedir. Sözleşmeli personelin Brüt üzerinden vergi dilimine girmesi haksızlığın en büyüğüdür.

Bir diğer husus;

Maliye Bakanlığı her konuda aynı yaklaşımı sergilemekte. 65 gündür 4/C lilerin 4/B ye geçişlerini sürümcemede bırakmakla olmayan bir statü üzerinden çalışmamızı istemekle Geçmişten gelen mağduriyetin devam ettirerek çalışanların bu yürütülen politika karşısında Reisin verdiği müjdeyi bürokratın umuduna bırakmalarıyla bizlerin onurlarıyla oynamaktadırlar.

Biz ülkemizin içindeki koşullarının farkındayız ancak ülkeyi temsil eden aldığı vekaleti Kendilerinin ve yakınkarının tedavilerini karşılamak için aynı gün karar alan iradenin 23000 4/C linin geçişlerini ağırdan almalarının altındaki sebepte bilinmemektedir. Bizler bugün iradeyle/irade arasında sıkışmış olarak çalışmaktayız. DPB mağduriyetin giderilmesin noktasında iradeyi es geçerek idareden yana karar alarak kanundan kaldırılan statü üzerinden işlemlerin yapılması noktasında görüş bildirmektedir.Alınan Kararlar düşünceye sevk ettirmekmidir ? Verilecek kararın bilinmemesi yapılacak üç beş kuruşluk zam için bizlerin onuruyla oynamaları idare ve irade arasında suskunluğa sürüklemesi ve sindirilmek istenmemizi kabul etmemizi mi bekliyorlar. Örgütlü olmak güçlü olmaktır güçler mağduriyetin giderilmesi noktasında karar almalıdır.

Hatırlanması/Hatırlatılması adına
Saygılarımızla
Eskiden var olan Mülğa 4/C liler

You may also like...