Kendiniz icin istediğinizi 4/C'li kardeşleriniz için de istemedikçe sosyal devlet olamayız. 4/C'lilere kadro..!

Maliye Bakanlığı 4/C açıklaması yapmalı

08 Nisan 2011 - Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, ''Torba Yasa''daki 4/C'li memurlarla ilgili hükümleri eleştirdi.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, çıkarılan ”Torba Yasa” ile 4/C’li sağlık personelinin aile yardımından yararlandırılmadığını ifade ederek, Maliye Bakanlığının, 4/C’lilerin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun neresinde olduklarını açıklaması gerektiğini belirtti.

Erözgün, söz konusu değişiklikte, Sağlık Bakanlığı emrinde 4/C’li olarak çalışan personelin istihdam şekli alenen zikredilmediği için bu personelin aile yardımından yararlanıp yararlanmayacağı konusunda oluşan tereddütlere Maliye Bakanlığının cevap verdiğini kaydetti.

Erözgün, ”657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesine tabi sözleşmeli geçici olarak çalışanların bu haktan yararlanamayacakları yönünde görüş açıklayan Maliye Bakanlığı, 4/C’lilerin 657 sayılı Devlet Memurları kanunun neresinde olduklarını da açıklamak zorunda” değerlendirmesinde bulundu.

Dünyada böyle bir istihdam modeli olmadığını savunan Erözgün, vekil ebe ve hemşirelik ile 4/C statüsünde istihdam modelinin uluslararası çalışma hayatı mevzuatına aykırı olarak yalnızca Türkiye’ye has bir model olduğunu kaydetti.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, damga vergilerinin geri ödenmesiyle ilgili taleplerinin de Maliye Bakanlığınca ”kanun değişikliği gerekir” gerekçesiyle yerinde bulunmadığını belirterek, bunun sosyal devlet anlayışına uygun olmadığını ileri sürdü. (Cumhuriyet)

Arama Terimleri

4/c açıklama

“Maliye Bakanlığı 4/C açıklaması yapmalı” için 3 cevap

  1. efsus_75 diyor ki:

    akp sallama bakanlıkları yandoşa yoldaşa verirsiniz paraları 4/c lilere geldimi butçe imkanları felan allah cc sizin belanızı versin akp dallamaları

  2. efsus_75 diyor ki:

    maliye mal ye bakanlığı olmuştur artık isyan başlamalıdır bu sisteme karşı bakanlık ne açıklıyacak kul hakkı yiyen vampirlar artık bakan başbakan cumhurbaşkanı yok bu ülkeyi de kemal sunalın filmi gibi vatanı halkı sattılar kadroluyuk diye geçinenler sıra sizde beyler bayanlar bu ülkede herşey padişah abuzittin teyyo beyın kararına bağlı

  3. şahin kara diyor ki:

    Sıra bizede ğelecek ti. veeee geldi. İMAM ları 4/b li al sonrada kadro ver. tarih tekerrürden ibarettir. kaçacak yer bulamayacaklar. ama pensilvanya her kesi alırrrrrrrr. 60 watlık ampulcüler.CCC

Bir Cevap Yazın

Facebook Yorumları

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.