Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda 434 geçici personel çalışıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel sayısı açıklandı. 2017 yılı performans programına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı personel sayısı, personel dağılımı gibi veriler ilan edildi. Kaynak: Kültür ve Turizm Bakanlığı personel sayısı açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığının 2017 yılı performans programı yayınlandı. Yayınlanan performans programında, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde görev yapan kamu personelinin sayısı, bunların hizmet sınıflarına göre dağılımı gibi istatistiksel veriler verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı personel sayısı ve bunların dağılımlarını haberimizde inceledik.

2017 yılı performans programında yer alan verilere göre Kültür ve Turizm Bakanlığında toplam 15 bin 373 personel görev yapıyor. Bu 15 bin 373 personelden 10 bin 516’sı hizmet sınıflarında bulunurken geri kalan kısmı işçi, sözleşmeli personel ya da geçici personel statüsünde çalışıyor. Kültür Bakanlığındaki boş kadro sayısı ise 5 bin 577 olarak belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı hizmet sınıfı dışındaki kamu personellerinden 2 bin 752’si işçi olarak çalışıyor. 1671 sözleşmeli personel, 434 geçici personel statüsünde kamu personeli Kültür Bakanlığı bünyesinde hizmet veriyor.

Hizmet sınıflarına göre en çok personel ise genel idare hizmetleri sınıfında bulunuyor. Genel idare hizmetleri sınıfındaki personel sayısı 6 bin 550 olarak duyuruldu. Ayrıca teknik hizmetler sınıfında 2 bin 744, yardımcı hizmetler sınıfında 1180, avukatlık ve sağlık hizmetlerinde ise toplam 42 personel kamu hizmeti veriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı personel sayısı hakkındaki tabloyu aşağıdan inceleyebilirsiniz. Kaynak: Kültür ve Turizm Bakanlığı personel sayısı açıklandı. (MyMemur)

You may also like...