Konfederasyonlar randevu istedi

İşçi ve memur konfederasyonları, TEKEL işçilerinin sorununun çözümü için TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanı Vekili Mehmet Ali Şahin ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep etti. Tek Gıda-İş Sendikası ise 4/C uygulamasının durdurulması için idare mahkemesine gitmeye hazırlanıyor.

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, DİSK, MEMUR-SEN, TÜRKİYE KAMU-SEN ve KESK yöneticilerinin yaptıkları toplantıda alınan karar doğrultusunda “Tekel işçilerinin sorunun en yetkili isimlerle görüşülmesi” için girişimde bulunuldu.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu, konfederasyonlar adına randevu taleplerinde bulundu.

Sorunu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile paylaşmak isteyen konfederasyonlar, Gül’ün yurtdışında olması ve çözümün gecikmemesi için TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanı Vekili Mehmet Ali Şahin’den randevu istedi.

Konfederasyonlar, Başbakan Erdoğan’dan da konuyu bir kez daha görüşmek için randevu talep etti.

Tek Gıda-İş Sendikası, 4/C uygulamasının durdurulması için idare mahkemesine gitmeye hazırlanıyor.

Sendika Genel Sekreteri Mecit Amaç, başvuruyu bu hafta içinde yapacaklarını ama kesin tarihin belli olmadığını söyledi.

İdare mahkemesine başvuru kararı, tam da 6 konfederasyona bağlı hukukçuların yarın yapacağı toplantı öncesinde açıklandı.

TBMM Başkanı Şahin, ” Henüz bana bu talep ulaşmadı. Ama böyle bir randevu talebi geldiğinde değerlendirip bakarım. Müsait bir gün ve saatte kendileriyle görüşmeyi arzu ederim” dedi. (CNN Türk)

You may also like...