Karaahmetoğlu’nun önerisi kabul edilmedi

Karaahmetoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen 4/B ve 4/C’li çalışanlara kadro ve memura emekliye ikramiye verilmesine dair önergeye AK Parti’nin destek olmamasını eleştirdi.

CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen 4/B ve 4/C’li çalışanlara kadro ve memura emekliye ikramiye verilmesine dair önergeye AK Parti’nin destek olmamasını eleştirdi.

Karaahmetoğlu, yaptığı açıklamada, 2013 yılı merkezi bütçe kanunu tasarısının görüşmeleri sırasında TBMM Başkanlığı’na 4/B ve 4/C’li çalışanlara kadro ve memura emekliye ikramiye verilmesine dair önerge verdiklerini belirtti.

Önergenin AK Parti’nin karşı çıkması nedeniyle kabul görmediğini vurgulayan Karaahmetoğlu,”CHP Grubu milletvekillerinin sunduğu önergelerde kamuda 4/B ve 4/C hükümlerine tabi istihdam edilenlerin daimi kadrolara geçirilmesi öngörülmekteydi. 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 4. maddesi B ve C fıkraları ve özel kanunlarında yer alan hükümlere istinaden sözleşmeli ve geçici personel pozisyonlarında çalışan ve geçici, mevsimlik işçi ve taşeron işçi statüsünde çalışanların daimi kadrolara geçirilmesi için verilen önerge AK Parti Milletvekilleri’nin oylarıyla reddedildi. Ayrı bir önerge ile emeklilere ve memurlara ve diğer kamu görevlilerine yılda iki kez ikramiye ödenmesi teklifi de iktidar partisi milletvekillerinin oylarıyla reddedilmiştir” dedi. (Giresun Gündem)

You may also like...