Karaahmetoğlu’nun önerisi kabul edilmedi

Karaahmetoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen 4/B ve 4/C’li çalışanlara kadro ve memura emekliye ikramiye verilmesine dair önergeye AK Parti’nin destek olmamasını eleştirdi.

CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen 4/B ve 4/C’li çalışanlara kadro ve memura emekliye ikramiye verilmesine dair önergeye AK Parti’nin destek olmamasını eleştirdi.

Karaahmetoğlu, yaptığı açıklamada, 2013 yılı merkezi bütçe kanunu tasarısının görüşmeleri sırasında TBMM Başkanlığı’na 4/B ve 4/C’li çalışanlara kadro ve memura emekliye ikramiye verilmesine dair önerge verdiklerini belirtti.

Önergenin AK Parti’nin karşı çıkması nedeniyle kabul görmediğini vurgulayan Karaahmetoğlu,”CHP Grubu milletvekillerinin sunduğu önergelerde kamuda 4/B ve 4/C hükümlerine tabi istihdam edilenlerin daimi kadrolara geçirilmesi öngörülmekteydi. 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 4. maddesi B ve C fıkraları ve özel kanunlarında yer alan hükümlere istinaden sözleşmeli ve geçici personel pozisyonlarında çalışan ve geçici, mevsimlik işçi ve taşeron işçi statüsünde çalışanların daimi kadrolara geçirilmesi için verilen önerge AK Parti Milletvekilleri’nin oylarıyla reddedildi. Ayrı bir önerge ile emeklilere ve memurlara ve diğer kamu görevlilerine yılda iki kez ikramiye ödenmesi teklifi de iktidar partisi milletvekillerinin oylarıyla reddedilmiştir” dedi. (Giresun Gündem)

You may also like...

 • mustafa

  mezardaki akrabaları için olsa idi kabul ederlerdi. Allah haklarından gelsin hepsininde .mümkünse hiçbirini ayırt etmeden taru mar eylesin inşallah. Biz kadro istemiyoruz. Akrabalarına versinler. yazıklar olsun. Allah büyüktür .

 • ahmet dedebek

  beddua etme kardeşim biz bunu istedik böyle oldu ilahi takdir hakkımızda öyleimiş şikayetçi olursak yarın seçimdir belediyelerden başlarsın artık al aşşağı etmeye ver oyularını milli görüşe al yüzde elli zammını ver oyunu al kadronu ver oyunu gir islambirliğine ver oyunu al bul huzuru başka yolu yok 4c li batmanlı ahmet dedebek

 • MAĞDUR

  Etsenizde etmesenizde ALLAH belanızı versin. isyankar olduk isyankar..

 • mustafa

  insanlar konuşarak anlaşırda, bunlar laftan anlamıyor. Allah ın gazabını istiyorlar . adam olan bir kere söylendi mi anlar de mi. bunlar anlamamak için çırpınıyorlar.

 • mustafa

  kabul etmesinler efendiler. yüce mevlada onları kabul etmeye inşallah..