Kamuda kadro alamayan çalışanları kadroya geçirilmeli

Yardımcı hizmetler sınıfı personelin talepleri Meclis kürsüsünden dile getirildi. ‘Yardımcı hizmetler sınıfı bütünüyle kaldırılmalı’ MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay Meclis’te 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi genelinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve Mesleki Yeterlilik Kurumu bütçe teklifleri üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz aldı.

MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay Meclis’te 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi genelinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve Mesleki Yeterlilik Kurumu bütçe teklifleri üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz aldı.

110 BİN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI ÇÖZÜM BEKLİYOR

Milletvekili Nevin Taşlıçay kamu çalışanlarının sorunlarını dile getirdiği konuşmasında sayıları yaklaşık 110 bin olarak ifade edilen yardımcı hizmetler sınıfı personelinin sorunlarını dile getirdi. Eşit işe eşit ücret uygulaması sözde kalmamalı, bir an önce hayata geçirilmeli diyen Taşcıoğlu kamuda yardımcı hizmetler sınıfının bütünüyle kaldırılması gerektiğini ifade etti.

MHP’DEN 2. ÇIKIŞ

Geçen haftada yine yardımcı hizmetler sınıfı personelinin kadro sorunlarını MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı Meclis’te gündeme getirmiş ve Yardımcı hizmetler sınıfı personelinin mutlaka genel idare hizmetleri sınıfana alınması gerektiğine değinerek ‘Verilen sözler mutlaka yerine getirilmelidir’ demişti.

‘YARDIMCI HİZMETLER SINIFI BÜTÜNÜYLE KALDIRILMALI’

Milletvekili Taşlıçay “Ayrıca, kamu çalışanlarının özel hizmet tazminatları, ek gösterge ve ek ödemelerindeki adaletsizlik giderilmeli ve bu ek ödemeler kamu çalışanlarına, emekli aylıklarına yansıtılmalıdır. Eşit işe eşit ücret uygulaması sözde kalmamalı, bir an önce hayata geçirilmelidir. Kamuda kadro alamayan taşeron işçiler, 4/B’liler, sözleşmeli ve geçici çalışanların kadroya geçirilmesi amacıyla verdiğimiz kanun teklifi ivedilikle Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine getirilmelidir. Yardımcı hizmetler sınıfı bütünüyle kaldırılmalı, söz konusu kadroda görev yapanlar genel idare hizmetleri sınıfına alınmalıdır. Uluslararası rekabette elimizi güçlendirecek güçlü bir ekonominin varlığı ancak ve ancak iş ve çalışma hayatının ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücüyle buluşturulmasından geçmektedir.” dedi.

KAMU ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Sözlerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personeli nezdinde, bütün kamu çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek sonlandırdı.

You may also like...