Kamu-Sen başkanları 4/C’ye kadro istedi

Elazığ’da, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Malatya ve Tunceli’den de katılan 11 iş kolunun şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, 4/C’liler için kadro istedi.

PTT Meydanı’nda toplanan şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, açtıkları dövizler eşliğinde bir süre slogan attı. Grup adına açıklama yapan Türk Büro-Sen Elazığ Şube Başkanı Yunus Aydoğdu, kendilerinin yıl da en fazla 11 ay çalıştırıldıklarını, 1 ay sözleşmelerinin iptal edildiğini kaydetti.

İkinci sözleşmelerinin Bakanlar Kurulu kararı imzalandıktan sonra yapıldığını, çıkış verilen bir ay boyunca da evlerini geçindirmek zorunda olduklarını anlatan Aydoğdu, şunları kaydetti:

“4/C çalışanlarına kadro sözü 2011 genel seçimler öncesi verilmesine rağmen verilen sözün yerine getirilerek 4/C’li insanlarımızın mağdur edilmemesi önem arz etmektedir. Verilen sözlerine yerine getirilmesini, kimsenin mağdur edilmemesini istiyoruz. Devletimizin prestiji ve sözünün eri olduğunu göstermesi açısından verilen sözün tutulması önemlidir.”

Açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı. (Günışığı)

You may also like...

  • yılmaz demir

    zehirlenmesi sonucu eşi ve çocuklarıyla birlikte yaşamını yitiren 4/cli çalışan Ahmet AYDIN’IN arkadaşımz gibi biz diğer 4/cli çalışanlarda hergün ölüp ölüp diriliyoruz bizlere bu cefayı dayatanlar …[kendilerine ve yalakalarına gelince devletin milletin öksüzün hakını halkın gözüne baka baka alay edercesine nasıl yediklerini harcadıklarını kullandıklarını ] bana var sana yok anlayışıyla aralarında paylaşırcasına harıcıyan idareci ve yöneticiler bu mağdur milleti görmezde ALLAH görmezmi .

  • sabahatin erçin

    lütfen rica ediyoruz biz bu 4/c çalışanları için bir şeyler yapın .sağlğımız piskolojimiz bozuldu aile sağlğı düzenimiz bozuldu biz ve çocuklarımız perişan sesimiz soluğumuz çıkmıyor sanki suç işledik onlarca yıl en ağır şartlarda hizmet emek vermedikmi bu devlete … elimiz kolumuz bağlandı … baskılardan sanki basına getirilen sansör gibi…- birer birer icralık oluyoruz tefecilerin eline kaldık maddi sıkıntıdan dolayı çocuklarımızla ilgilenemiyoruz yarıınları ne olacak kim bilir .çalışan larda çocuklarda ailelerde hepimiz piskolojik s ağlığı oldu bu mağduriyet