Kamu-Sen, “4/C’ye Kadro”yu mahkemeye götürüyor

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla uygulanmayan toplu sözleşme kararları için dava açmaya hazırlandıklarını duyurdu. Attığı imzanın gereğini yerine getirmeyen sorumsuz sendikalara seslenen Koncuk, “Açılacak bu dava kazanılır ya da kaybedilir, ancak hem sözünü tutmayan Hükümete, hem de imzasının gereğini yapmayan sendikaya bir tokattır” dedi.

Genel Başkan, bu olumsuz durumdan kamu çalışanlarının da ders çıkarması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Uygulanmayan Toplu Sözleşme kararları ile ilgili dava açacağımızı duyurmuştum.60 günlük süre dolmuştur, dava dilekçesi hazırlanmaktadır. Uygulanmayan kararlardan başlıcaları; 4 C ye kadro, üniversiteli işçilere memurluk kadrosu, KİT’lerde ücret grupları vb. Söz verdik, tutuyoruz. Bu kararların altına imza atıp, şuan kenara çekilen, attığı imzanın gereğini yapmayanlar utanır mı, bilmem. Bugüne kadar utandılar mı? Hayır!

Türkiye Kamu Sen her alanda sendikal sorumluluğu taşımış, attığı imzayı asla unutmamıştır. Açacağımız dava bu konuda açılmış ilk dava olacak.

Açılacak bu dava kazanılır ya da kaybedilir, ancak hem sözünü tutmayan Hükümete, hem de imzasının gereğini yapmayan sendikaya bir tokattır. İstismar edilen, umut dağıtılarak aldatılan tüm kamu çalışanlarının da, bu sonuçtan çıkarması gereken önemli dersler bulunmaktadır. Toplu Sözleşme metinleri ciddi metinlerdir. Ya imzalamazsınız, ya da kazandığınızı söylediğiniz hakların sonuna kadar takipçisi olursunuz.” (Türkiye Kamu-Sen)

You may also like...

  • eserel

    Sayın Başkanım , siz dava açıp kazansanız bile bir sonraki toplu sözleşmede Ali Yalçın beyyy ek ödemeleri ( bilierek ya da bilmeyerek ) geri aldığı gibi kadromuzu da elimizden alır !!!

  • murat

    tepki koyması,eylem yapması,baskı yapması,ısrarcı olması beklenen bu zavallı sadece çağrı yapıyor.oysa o anlamı olmayan,bir değer taşımayan,hiç bir kıymeti olmayan o imzanla 4c’li ek ödemeden oldu. hemde 1.1.2016 tarihinde.oysa kadro hala ortalıkta yok.