KPDK üçüncü kez toplanıyor

Daha önce iki defa toplanarak gündemdeki konuları tartışan Kamu Personeli Danışma Kurulu bugün saat 09:30’da üçüncü kez toplanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bugün saat 09:30’da üç büyük konfederasyonun temsilcileriyle üçüncü kez bir araya gelecek.

28 Mart’ta yapılan ilk toplantıda hükümet sendikalara yapmak istediği değişiklikler hakkında bilgi vererek görüşlerini sormuştu. 12 Nisan’da yapılan ikinci toplantıda ise bu sefer sendikalar gündeme dair konularda düşüncelerini ifade eden belgeleri çalışma bakanına teslim etmişlerdi.

Bugün ise sendikaların yaptıkları teklifleri ve görüşlerini ilgili kurullarında görüşen çalışma bakanlığı yetkililerinin sonuçlara dair net bir açıklama yapması bekleniyor.

Bizim için açıklığa kavuşması gereken en önemli konu şüphesiz 4/C’lilerin kadroya alınıp alınmayacağıdır. Günlerdir bu konuda çalışmalar yapıldığını ifade eden Faruk Çelik katıldığı bir tv programında çalışmaların devam ettiğini ancak kadro var mı yok mu söyleyemeyeceğini ifade etmişti. Bu durum umutla süreci takip eden 4/C’lileri bir anda umutsuzluğa düşürmüş ve hayal kırıklığı hakim olmuştur.

İşte bugünkü toplantıdan bu durumu netleştirecek açıklamalar gelmesini bekliyoruz. (Özelleştirme.Net)

You may also like...

 • 4/C MAĞDURU

  50 Bin defa toplansanızda Özelleştirme Mağdurlarına bir şey yok Ne bu Hükümetten nede Bu Sendikalardan bir şey çıkmaz arkadaşlar. Ateş maalesef düştüğü yeri yakıyor??? Buradan sendikalara sesleniyorum Eyer 4/c Çalışanları için samimi iseniz 4 büyük Konfedarsyon birleşin ve karar alın biz Özelleştirme 4/c çalışanları için hodri meydan ama nerede bu irade… Özelleştirmeler neticesinde biz Tekel Çalışanları Anakara’da 78 gün direndik ama bizleri ilk sataan ve Hüsrana uğratan ve adeta Hükümet Sözcülüğünü yapan Türk-İş Sendikası Başkanı Mustafa KUMLU’y du.!!!!!Eyer bizler için samimi olsaydı başta Türk-İş ve diğer sendikalar bizler bu zalimlerin elinde böyle pervasızca ezilmezdik..

 • ben inanmıyorum 4/c özelleştirme mağdurlarına birşey çıkmayacak belki biraz maaşlarımızı düzeltirler o da seçime yakın

 • tacip doğan

  ARKADAŞLAR BU KADAR KARAMSAR OLMAYALIM ŞİMDİYE KADAR BEKLEDİK BİRAZ DAHA SABIRLI OLALIM ALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISI NE İSE ONU NASİP ETSİN BEN 5 YIL ESKİ KURUMUMDA İŞYERİ TEMSİLCİLİĞİ YAPTIM KENDİ SENDİKAM İŞ AKTİM FESHİNDEN SONRA BANA SAHİP BİLE ÇIKMADI BUNLARDAN BEKLEDİĞİMİZİ ALLAHTAN DİLESEYDİK BELKİ BİZİ YÖNETENLER ŞİMDİYE KADAR İNSAFA GELİP BİZE KADRO VERİRLERDİ.

 • Bu günkü Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı değil Üçlü Danışma Kurulu toplantısıdır. Yani İşçi konfederasyonları ile Bakan Faruk Çelik’in toplantısı konu ise alt işverenler yani taşeron. Ufak bir haber hatası olmuş arkadaşlar bunun nedeni ise dün Faruk Çelik’in Fatih Portakalın programında toplantıdan bahsetmesi ama kimlerle yapıldığını açıklamaması. Süleyman bey dikkate alıp düzeltebilirsiniz.

 • mustafa

  bunların umuduna yüce Allah bırakmasın. Denizde olsanız damla su vermez bunlar adama. Yüce Allah ne yazdıysa o olur. sevgili kardeşlerim.. görelim mevlamız ne yazmış.

 • ibrahim ufuk

  AKP HÜKÜMETİ EMPERYALİST GÜÇLERİN KURDUĞU BİR HÜKÜMETTİR 4C UYGULAMASIDA EMEĞİN SÖMÜRÜLMESİ AZ PARAYLA ÇOK İŞ YAPTIRILMASI İÇİN YİNE EMPERYALİST GÜÇLERİN İCAT EETİĞİ VE AKP ELİYLE UYGULAMAYA SOKULAN BİR UYGULAMADIR, BIRAKIN 4/C LİLERE KADRO VERİLMESİNİ HAL HAZIRDA KADROLU ÇALIŞANLARI BİLE 4/C ÇALIŞANLARININ DURUMUNA GETİRMENİN PLANINI YAPIYORLAR BU SÖMÜRÜ HÜKÜMETİNDEN ADALET BEKLEMEK HAYAL PERESTLİKTİR, SURİYEDEN GETİRDİKLERİ VATAN HAİNİ SURİYELİLERE YATTIKLARI YERDE ASGARİ ÜCRETTEN DAHA FAZLA MAAŞ BAĞLAYAN AKP HÜKÜMETİ EMEĞİ İLE ÇALIŞAN BU VATANIN ÖZ EVLADI 4/C LİLERE KADRO SÖZ KONUSU OLUNCA EKONOMİK DENGELER SÖZ KONUSU OLUYOR, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EŞKIYALARINI MEHMETCİĞİN KATİLLERİNİ AKLAMAK MİLLETİN NAZARINDA BU KATİL SÜRÜSÜNÜ VATAN MİLLET DİN DÜŞMANLARINI MASUM GÖSTERMEK İÇİN OLUŞTURULAN AKİL ADAMLARA MİLİYARLARCA DOLAR ÖDENEK AYRILIRKEN EKONOMİK DENGELER SÖZ KONUSU OLMUYOR, BU VATANI BU MİLLET SEVEN VE ONLAR İÇİN ÇALIŞAN GERÇEK VATAN EVLATLARI KADRO İSTEYİNCE EKONOMİK DENGELER SÖZ KONUSU OLUYOR, BU GERÇEKLERİ GÖRE GÖRE HALA AKP DENEN SÖMÜRÜ DÜZENİNE OY VEREN VE BU SÖMÜRÜ HÜKÜMETİNİN TAŞARONLUĞUNU YAPAN SENDİKALARA ÜYE OLAN 4/C KAPSAMNDA ÇALIŞANLAR VAR İSE BU ZULUM DEMEKKİ MÜSTEHAK BOŞUNA FERYAT FİGAN ETMİYELİM.BU KAFAYLA KORKARIM YARIN BUGÜNLERİDE ARAR OLACAĞIZ.RABBİM AKIL FİKİR VERSİN GERÇEKLERİ GÖREMİYEN HAYALPERESTLERE

 • adsız

  bu sendikalar hiçbir işe yaramazlar kendileri için seçim zamanı baskı yaparak insanlar üye yapmaya çalışırlar oy çokluğu olsun diye hepimiz sendikalardan istifa edip ayrılalım nasıl olsa bu hükümet bize kadro vermeyecek arkadaşlar

 • yunus

  ARKADAŞLAR KARANLIĞA YUMRUK SAVURMA YERİNE ORTAYA BİR MUM YAKALIM.
  VE BEKLEYELİM 2005 YILINDAN BERİ BEKLİYORUZ BİRAZ DAHA BİRKAÇ AY DAHA BEKLEYELİM.
  BU İŞ SONUÇLANSIN ONDAN SONRA ATIP TUTALIM NE YAPACAKSAK YAPALIM.
  AMA ŞU AN ÇOK NAZİK BİR DÖNEM.
  BİZİM İÇİN UĞRAŞANLARIN ŞEVKLERİNİ KIRMAYALIM BU BİZE Bİ GETİRİ SAĞLAMAZ.
  ELEŞTİRİLERİMİZ MENFİ OLMASIN.
  MEVLA GÖRELİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER.
  İNŞALLAH BU İŞİN SONU HAYIRLI OLACAK BİRAZ DAHA SABIR.
  SAKARYA 4/C LİLERİ.