KPDK üçüncü kez toplanıyor

Daha önce iki defa toplanarak gündemdeki konuları tartışan Kamu Personeli Danışma Kurulu bugün saat 09:30’da üçüncü kez toplanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bugün saat 09:30’da üç büyük konfederasyonun temsilcileriyle üçüncü kez bir araya gelecek.

28 Mart’ta yapılan ilk toplantıda hükümet sendikalara yapmak istediği değişiklikler hakkında bilgi vererek görüşlerini sormuştu. 12 Nisan’da yapılan ikinci toplantıda ise bu sefer sendikalar gündeme dair konularda düşüncelerini ifade eden belgeleri çalışma bakanına teslim etmişlerdi.

Bugün ise sendikaların yaptıkları teklifleri ve görüşlerini ilgili kurullarında görüşen çalışma bakanlığı yetkililerinin sonuçlara dair net bir açıklama yapması bekleniyor.

Bizim için açıklığa kavuşması gereken en önemli konu şüphesiz 4/C’lilerin kadroya alınıp alınmayacağıdır. Günlerdir bu konuda çalışmalar yapıldığını ifade eden Faruk Çelik katıldığı bir tv programında çalışmaların devam ettiğini ancak kadro var mı yok mu söyleyemeyeceğini ifade etmişti. Bu durum umutla süreci takip eden 4/C’lileri bir anda umutsuzluğa düşürmüş ve hayal kırıklığı hakim olmuştur.

İşte bugünkü toplantıdan bu durumu netleştirecek açıklamalar gelmesini bekliyoruz. (Özelleştirme.Net)

You may also like...