Kadro verilmesindeki ayrımcılık Twitter’dan soruluyor

Daha önce Veyis ATEŞ’ın yazısını yayınlamıştık. Şimdi de Nazlı ILICAK’ın köşesinde kadro alamayan personelden bahsediyor. 4/C’den bahseden yok.

Nazlı Ilıcak

Sözleşmeliye kadro

İl özel idare ve Belediye’de çalışan sözleşmelilerin, 4b kapsamında değerlendirilip, kadro verilmesi.

TRT’deki sözleşmeli personelin 2954 sayılı kanunun g bendinde tanımlanan “kadro karşılığı sözleşmeli personel” statüsüne geçirilmesi.

Yukarıdaki iki talep, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Özer Kontoğlu tarafından, olumsuz karşılanmıştı.

Gerekçe olarak da, KPSS sınavına girmemeleri gösterilmişti.

Halbuki eylül ayında kanun hükmünde kararname çıkarılarak, lise mezunu (KPSS’siz) fahri imamlara kadro verildi. Twitter’dan bana bu ayrımcılığın sebebi soruluyor.

Özelleştirme.Net Notu
Değerli arkadaşlar görüyorsunuz ki basın mensupları bir işe el attığı zaman o iş muhakkak sonuca ulaşıyor. Belli ki yakın amanda kadro alamayan TRT ve Mahalli idare çalışanları da kadro alacak. Ancak bu dönemde 4/C lafı hiç geçmiyor. Çünkü; 4/C’li arkadaşlarımız maalesef yıllardır oturduğu yerde oturuyor. Bir dilekçe vermekten aciz, bir e-posta göndermeye üşenen gruba kim ne yapsın. Unutmayın ki herkes hak ettiğini bulur.

Arkadaşlar, lütfen rica ediyorum, basın mensuplarının Twitter adreslerine konuyla ilgili mesajlar atalım. Bu tren daha önce de kaçtı. Eğer şimdi de kaçarsa, başka tren gelmeyebilir.

You may also like...