İşte yeni 4/C maaşları

Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun 29/5/2012 Tarihli ve 2012/1 Sayılı Kararı ile belirlenen yeni katsayılara göre ortaya çıkan geçici personel maaşları.

Bekar Eşi Çalışan Eşi Çalışmayan
İlköğretim 927.88 947.82 961.12
Ortaöğretim 1027.61 1047.55 1060.85
Üniversite 1126.11 1146.05 1159.35

Tabloda; bekar personel çocuksuz, evli personeller ise 2 çocuk olarak hesaplanmıştır.

Kendi şartlarınıza göre yeni maaşınıza, Geçici Personel Maaş Bordrosu sayfasından ulaşabilirsiniz.

You may also like...

 • vht

  alın size eşit işe eşit ücret aynı işi yapan memurla aradaki fark hiç birşey değil sadece 1000 tl yeter artık 4c lileri kandırdığınız.

 • eserel

  Ne büyük maaşlar maşşallah maşşallah …! Allah tayyip bubayı bu ülkenin başından eksik etmesin…!

 • ahmet dedebek

  bunada şükür ya buda olmasaydı ne yapardık hamd olsun sana ey rabbim yerden göğe kadar şükürler olsun allhım

 • ebubekir

  gez dünyayı gör akp yi senseni bilsenseni aglatma 4/cliyi seçimlerde vaat eden seçimden sonra şamar vuran ben aglarım gözyaşımdinmez gözyaşımısilenim olmaz unutma sakın başbakanım aglatanı birgünde mevlam aglatır. yarın hesap divanı kuruldugunda ben hakkımı isterim yarasulalah bu bizim başbakanımızdı seçimde vaat etti seçimden sonra yüzcevirdi versin benim hakımı versin kul hakkını derim mahşerde unutmaha sayın babakanım çünkü makamın çok büyük çünkü hz ömer makamı unutmaha unutma ben bir aşikayim yazarım bunları söyler bunları yazarım ben,.

 • şahin kara

  tbmm, de çalışan 4/c liler nerden torpilli aceba. 1700 tl maaş almak için tüm 4/c liler tbmm de mi çalışsak…….

 • hüseyin kabak

  ya şaşıyorum şu ahmet beye meclistekiler bile 1700 alıyor bizim maaşlar için hamdolsun diyor bu ne kadar duyarsızlık yada bizlerle dalga geçiyor bu adam 4/c li deil herkes başbakanın ne söz verdiğini okudu ve tvlerde dinledi,hala şükürler olsun diyenlere şaşıyorum bizler imtihanla kazandık işimizi ama bir pula peşkeş çektiler yandaşlara işyerlerimizi yazıklar olsun böle eşit işede böle duyarsızlarada,

 • mudon

  Bir zamanlar en düşük memur maaşını alacaktık ama şimdi ulaşamıyoruz bile üstelik üniversite mezunu olduğumuz halde.
  İşte ozamanın Devlet Bakanı Sayın Mehmet Ali ŞAHİN in açıklamaları
  Özelleştirme mağduru geçici işçi oluyor
  DEVLET Bakanı Mehmet Ali Şahin, özelleştirme sonucu işsiz kalanların kamuda geçici olarak istihdam edilmesinin 2005 bütçesine 70 trilyon liralık bir ek yük getireceğini açıkladı. Şahin, geçici personel olarak istihdam edilecek özelleştirme mağdurlarının “haklı bir gerekçe olmadığı sürece” işten çıkarılmayacaklarını da ifade ederek, “Devlet sözü veriyoruz. Onlar emekli olana kadar istihdam edilecek” dedi. Kamuya yerleştirilecek personelin yeteneklerine ve özel durumlarına duyarlı davranacaklarını anlatan Şahin, “En az rahatsız olunacak şekilde düzenleme yapılacak” dedi. Şahin, kamunun şu anda 44 bin 195 geçici personel ihtiyacı bulunduğunu, sadece Milli Eğitim Bakanlığının 18 bin personel talebi ilettiğini, özelleştirme mağdurlarından ise 10 bin civarında başvuru beklediklerini açıkladı.

  Toplantıdan sonra özelleştirme işsizleriyle görüşen Bakan Mehmet Ali Şahin, yeni düzenleme hakkında bilgi verdi. FOTOĞRAF: FIRAT YURDAKUL/AA

  Başbakan Yardımcısı Şahin, özelleştirme işsizlerini kamuda geçici personel olarak istihdam etmenin 70 trilyon maliyeti olacağını söyledi. Şahin: Hedefimiz emeklilik hakkı kazandırmak
  22/10/2004 (757 kişi okudu)
  RADİKAL – ANKARA – Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 1992 yılından bu yana özelleştirme nedeniyle işsiz kalan mağdurlara yönelik olarak getirilen düzenleme için 70 trilyon liralık kaynağa ihtiyaçları olduğunu söyledi. Bakan Şahin, yaptıkları araştırmalarda uygulamaya 10 bin kişinin başvurmasını beklediklerini ifade etti.
  Şahin dün basın toplantısı düzenleyerek, özelleştirme nedeniyle işsiz kalan ve kalacakların kamu kurum ve kuruluşlarına ‘geçici personel’ olarak yerleştirilmesine ilişkin düzenleme konusunda bilgi verdi. Şahin, düzenlemeyle özelleştirme nedeniyle işsiz kalanlara emeklilik hakkı kazandırmayı amaçladıklarını kaydetti.
  Kimler yararlanacak?
  Şahin’in verdiği bilgiye göre, düzenlemeden 1 Ocak 1992 tarihinden itibaren özelleştirilen bir kuruluşta çalışırken, iş akdi kamu tarafından feshedilenler ile 1 Ocak 1992 tarihinde çalıştığı kurum özelleştirilen, ancak özelleştirme sonrası altı ay süre ile çalıştırıldıktan sonra iş akdi özel sektör tarafından feshedilenler ve herhangi bir kurumdan emekli aylığı almayanlar yararlanabilecek.
  Düzenlemeden yararlanmak isteyenlerin iki ay içinde Özelleştirme İdaresi’ne başvurmaları gerekiyor. Askerde bulunanlar için bu süre ‘terhisten iki ay sonra’ olarak belirlendi. Başvuruları değerlendirecek olan Özelleştirme İdaresi, Devlet Personel Başkanlığı’na durumu uygun olanları bildirecek. Devlet Personel Başkanlığı, kamu kuruluşlarının ihtiyaçlarını belirleyecek. Atamaları ise talepte bulunan kamu kurum ve kuruluşları yapacak. Atamalarda ikametgâh adresi veya doğum yerlerine dikkat edilecek. Yerleştirmeler 2005 yılından itibaren başlayacak.
  İlkokul mezunu olanlar, Ocak 2005’te net 442 milyon lira ile geçici statüde işe başlayacak, bu durumda olan kişilerin maaşları Temmuz 2005’te 460 milyon liraya çıkacak. Lise mezunu olanlar Ocak 2005’te 500 milyon, Temmuz 2005’ten itibaren ise 520 milyon lira alacak. Yüksekokul mezunları ise Ocak 2005’te 560 milyon lira, Temmuz 2005’te ise 580 milyon lira alacaklar. Geçici personel olarak istihdam edilecek olan kişiler ise Sosyal Sigortalar mevzuatına tabi olarak çalışacak.
  Şahin, düzenlemenin özelleştirme sonrasında altı ay içinde işten çıkarılanlarla sınırlandırılmasını “altı ayı geçince bu düzenmlemeden yararlanamıyorlar. Çünkü, artık o işletme özel sektörün işletmesidir. Altı aydan sonra işten çıkarılanlarda yararlansın denilirse o zaman özel sektör çalışanları ile ayrım yapılmış olur. Ayrıca süre uzarsa da işin ucu kaçar” diye değerlendirdi. Ancak Şahin, iki aylık sürecin ardından altı ay sınırlamasının yeniden değerlendirilebileceği sinyalini de verdi.

 • mustafa

  Yahu biz neden TBMM de çalışamıyoruz böyle bir hakkımız yok mu yoksa Dayımız yeterince güçlü değil ondan mı??? 4 C Farklı bir durum diyorsunuz almaya gelince memur statüsüne tabii vermeye gelince siz 4C lisiniz durumları . Peki madem öyle meclisteki 4C liler kimler nereliler oraya girebilmek için hangi sınavla hangi kurumlardan hangi şartlarda geçiş yapmışlar ki maaşlarımız arasında neredeyse 100%70 fark var onlar fazla alıyor ???Başkalarından ayırdınız çürük elma gibi eyvallah ama kendi grubumuzu da bölüp istediğinize verip istemediğinize vermiyorsunuz ADALET partsiyiz diyorsunuz ama Adalet kısmını biraz atlamış ya da unutmuş gibi davranıyorsunuz…

 • cevdet özer

  BİZLER İŞİMİZİ KAYBRTİK HEP DEDİK VATAN SAĞ OLSUN 8 SENEDİR HERKES KADRO ALDI BİZLER 4.C LİLER KİME NE DEMİŞTİK BU HÜKÜMET NİYE BİZLERDEN TEPKİMİ ALDIACABA BİZLER BEDU A EDELİMMİ İLLAHİKİ BİZLERE OZAMAN SAHİP ÇIKARLAR.

 • şerif

  657/4c li persönel olarak sağlık bakanlığı bünyesinde çalışıyorum. arkadaşımın aldığı maaş 2300ytl ben alıyorum 950 ytl.ikimiz aynı saatte aynı işi yapıyoruz. bu haksızlık değilmidir. hani hükümetimiz eşit işe eşit öcret diyordu. biz kadrolu iken kadromuzu özelleştirme sonuc elimizde aldı. bizmi dedik kurumları özelleştirin .biz mi 4c li olmak istedik .yerine gelince sosyal hukuk devletiyiz diyoruz.sosyal hukuk devlet anlayışımız bu mu? geçim sıkıntısı içindeyiz. 4 tane öğrencim var sıkıntı sıkıntı sıkıntı………

 • Sayın başbakanım,sayın çalışma ve sosyal düvenlik bakanım,Yeter,yeter,artık,bıktım usandım bu hayattan bu adeletsizten,ben 40yaşında,3çocuk kiracı vatandaş mehmet emin hamaratım,allah aşkına,sizi yaradan aşkına gece gündüz,binlerce yasa çıkartıyorsunuz,ya hiçmi aklınza TYÇP,liler,için,hiçmi yasa uygulanmıyor,allahın zoruna gitmesin ben ailmi alıp vallahi de Şanlıurfa kalesinden aşagıya atlamak,bu haksız,vurdum duymazlıktan,kurtulmak istiyorum ne kadar inadırıcı olur,2009,da TYÇP,adında 3,6,9,ay kademeli,olarak,okulda çalıştım.allah razı olsun,fakat,suçmu,fakirsek,yoksulsak,ne yapalım babalarımız,bizleri okutmadı ise meslek sahibi yapmadı ise,suç bizimmi,devletimiz bize veriyor allah razı olsun ama 3,6,9,ay sonra ne olacak,bu kadar aileler,800tl,ile biraz mutlu olmuşuz derken,tak sepeti koluna herkes kendi yoluna,zaten aldığımız 800tl,350kira,300mutfak,150,yol,ve yemek,hani evin diğer masrafları,Ben 2002,den beri sizleri allah rısazı için seviyordum,halende seviyorum.fakat,anladımki sizin TYÇP,lilerin bizim sevdiğimiz kadar sevmiyorsunuz.Sizden İnandığınız allah,peygamber i,çin TYÇP,lilerin ailesi,çoluk çocukları oldunu,Bizlerde T.C.vatandaşı oldunuzu hatırlayınız.ve sizden sözleşme kadro,istemiyoruz,en az,10veya,11ay aş,iş,ekmek allah rızası için sizleri aracı kılmış,insanlardan işimizi geri istiyoruz.Ben Şanlıurfa şerif özden başarı ortaokulunda 3,yıldır kademeli çalıştım.25.06.2013,de işten çıkartıldık.inanın kiramı,öğretmenler ve idare iyi bir işçi oldugum için bana para topluyorlardı.ben bu utançla yine alalhıma şükür ediyordum devletimiz TYÇP,nin adını koyar,diyerekten sabrediyordum.aynı kurunda kadrolu dogru dürüst iş yapmıyor ayda 1800tl,senelik,20gün izin,aylığı tıkır tıkır,biz TYÇP,liler açlığa,sefalete,yaşayan canlı cenazeliğe devam.hak,hukuk,adelet,insan hakları nerede,biz TYÇP,liler,75milyonun neresindeyiz,ya bu ramazan da akşam borca bir kilo domates,yogurt,vs.bakkal,borca ekmek alacak fırın yok,kimin umrun da devletimiz 3,6,9,ay 800tl iş veriyor ya o,yeter,Ben hepinizin şimdiden mübarek ramazan bayramınızı kutlar ellerinizden,öperim.Gelin evime fakirhaneme misafir olun gariban m.emin hamaratın,3çocuk,hanım nasıl geçiniyor,bir görün ev adresim devteşti mh.2084.sk.no.5.Şanlıurfa,tlf.05352032439,buyrun başımla beraber,fakiriz,ama gönlümüz zengin hayat HZ.süleymanın rüzgara bindiği gibi gelip geçidir.allah sizleri korusun.saygılarımla.