İçimizdeki İrlandalı kim?

4/C’liler adına seçilen 18 kişilik temsili bir grubun Çalışma Bakanı Faruk Çelik ile görüşmesinden sonra sosyal paylaşım platformlarında hakkımda çeşitli görüşler paylaşılır oldu. Daha ziyade küçük düşürücü ve hakaret dolu bu sözlerden en garibime gideni alıp başlık yaparak bu yazıyı yazma gereği duydum.

Bir arkadaşımız Facebook’ta beni, içimizdeki İrlandalı’ların başı olarak ilan etmiş. Dilerseniz önce bu ne anlama geliyor onu bir irdeleyelim. Aslı İngilizler’e ait olan bu söz Mustafa Denizli tarafından söylenmişti. Milli Takım, Euro 2000 elemelerinde İrlanda ile Play-Of maçları oynayarak turnuvaya katılma hakkı kazanmıştı. Denizli, maçtan önce Hıncal Uluç’un maçtan önce yaptığı eleştirilere maçtan sonra bu şekilde cevap vermişti.

Şimdi bu ifadeyi tekrar düşününce acaba diyorum İrlandalı olmak için ne yaptım? Mesela herkes kadro isterken ben hayır kardeşim bu durum iyidir mi dedim? ya da bir eylem yapıldı da ben gitmeyip kimseye de gitmeyin mi dedim? Son yapılan istifa eylemini desteklemediğim halde aleyhinde söz mü söyledim?

Bu tip eleştirileri söyleyenlerle hiç bir tanışıklığım yok, iki dakika konuşmuşluğum yok. Beni nasıl tanıdılar da bu kadar net ifadelerle 4/C’liler için zarar olduğumu düşünüyorlar anlamak mümkün değil. Her türlü seviyeli eleştiriye açık olan birisi olarak hak etmediğim tavırlarla muhatap oluyorum. Ben hiç bir yazımda ya da konuşmamda kimseye kötü bir söz söylemedim, kimseye hakaretvari takılar takmadım, söz konusu kimse hep bey, hanım diye hitap ettim ama şahsıma yönelik isim kısaltmaları, değişik takılar takılmasını yadırgıyorum.

Elbette bunlarla ilk defa karşılaşmıyorum. 10 yıldır hakkımda her türlü görüşler dile getirildi, mücadeleye zarar verdiğim söylendi ama ben yıllardır doğru bildiğimi yapmaktan şaşmadım. Hiç bir zaman maddi çıkar gözetmedim, kimseden beş kuruş para almadım, reklam gelirlerinin yetmediği yerde cebimden kattım, hiç bir zaman makam mevki peşinde koşmadım. İsmail bey emekli olunca komisyon bana sen devam et dedi ben kabul etmedim. İsmail Bey’in yaşına ve tecrübesine göre başkan olduğunu, benim devam etmemin uygun olmadığını, bundan sonra mücadelenin grup halinde yapılması gerektiğini ifade ettim.

Yıllarca bilmem ne kadar Ankara’ya gidip arkadaşlarla birlikte temaslarda bulunduk. 4/C’nin bu seviyeye gelmesinde herkes gibi benimde bir miktar katkım olduysa ne mutlu bana. Bundan sonra da müsaade edildiği ölçüde katkı sağlamaya devam edeceğim. Ama gördüğüm kadarıyla hakkımda bir küçümseme, bizim buraların tabiriyle heçimseme söz konusu. Eskiler bilir, zamanında şimdiki gibi aleyhimde propaganda yapanlar bir iki sene sonra umduklarını bulamayınca sahneden çekildiler sonrasında ise kimse isimlerini dahi hatırlamıyor, ama Özelleştirme.Net kimliği altında mücadeleye yine biz devam ediyoruz.

Saygılarımla
Süleyman ÜSTÜN
Özelleştirme.Net Genel Koordinatörü

You may also like...